Opublikowany w Violet

Monster High: Upiór z sąsiedztwa – Lisi Harrison


Miałam ostatnio ochotę na książkę lekką i niewymagającą zbytniego myślenia. Sięgnęłam więc po „Monster High 2: Upiór z Sąsiedztwa”. Pierwsza część była lekka, śmieszna i niewymagająca analizowania, zatem i tego spodziewałam się po jej kontynuacji.

Melody i Frankie znajdują się w poważnych tarapatach. Była przyjaciółka Melody – Bekki, ma zamiar ujawnić kompromitujący chłopaka Melody, jeżeli ta nie doprowadzi jej do Frankie.
Ta natomiast napytała kłopotów sobie i całej grupie RAD’owców (Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych) ujawniając fakt, że wśród ludzi mieszkają potwory rodem z hollywódzkich horrorów. Zdenerwowane dziewczyny rozpoczynają współpracę, dzięki czemu udaje im się przechytrzyć Bekkę. Melody wraz z Frankie postanawiają nakręcić film dokumentalny o nastoletnich potworach. Chcą przedstawić ludziom ich historię, nie ujawniając przy tym tożsamości swoich rozmówców. Jednak lawina zdarzeń doprowadza do zupełnie innej sytuacji. W tym samym czasie, Cleo próbuje odzyskać swoje przyjaciółki i zdyskredytować Frankie oraz Melody w ich oczach. Czy spokojne życie RAD’owców zostało zagrożone? Kim naprawdę jest Melody?

Książka ta, nie należy do mojego przedziału wiekowego. Wiem, że jestem po prostu zbyt dojrzała, aby ją czytać. Ja jednak nie potrafię się jej oprzeć! Seria jest tak barwna, fantastyczna i niesamowita, że mi, dwudziestokilkuletniej kobiecie, ciężko jest przejść obok niej obojętnie! Lissi Harisson nie tylko zamyka niektóre wątki, ale w dalszym ciągu otwiera kolejne, których rozwinięcia można spodziewać się w kolejnym tomie. Co najważniejsze – seria nie nudzi! Często jest tak, że po świetnej pierwszej części, następuje gwałtowny spadek, w przypadku kontynuacji. Wątki są ciągnięte na siłę i często brakuje spójności z poprzednią częścią. Tutaj na szczęście autorka cały czas trzyma poziom, nawet na sekundę go nie obniżając.

Poznajemy nie tylko kolejne losy postaci z poprzedniej części, ale również nowe potwory i rozwój NUDI (Normalsi Uderzający w Dyskryminujących Idiotów) zrzeszającego ludzkich przyjaciół RAD’owców. Oprócz sporej dawki humoru, nie zabrakło tutaj też typowych dla nastolatków problemów – jak ukryć bekanie, żeby nie zauważono, że zioniesz ogniem; jak pójść pod prysznic po wuefie, aby nikt nie zauważył, że masz futro na całej skórze… Oczywiście chodzi o problemy nastoletnich RAD’owców.

Ogólnie jestem fanką tej serii! Grzechem jest nie zwrócić na nią uwagi. Idealna na gorsze dni poprawia humor (mnie na pewno) zaraz po rozpoczęciu czytania!
Reasumując – macie naście, czy kilkadziesiąt lat, nie bójcie się i sięgajcie po Monster High! Bo może i w Was drzemie nie odkryty POTWÓR? 😉

Ocena: 5/6

Violet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s