Opublikowany w Konkursy i wyniki

Ostatni WIELKI konkurs urodzinowy w tym roku!


No to nadszedł czas na konkurs numer 3! Cieszycie się? Czekają was kolejne książki do wygrania!

Tym razem są aż trzy zadania do wykonania 😛

Poza tym, mamy więcej książek do rozdania! Dlatego też, będą cztery miejsca do obsadzenia!

……………………………………………………………………………………………………………………………….

NAGRODY:

„Furie” – Elizabeth Miles x3, „Cel Matrymonialny” – Isabel Wolff x3, „Jesteś tylko diabłem” – Joe Alex, „Coś pożyczonego” – Emily Giffin, „Heretyk” – Bernard Cornwell oraz „Rodzina Wenclów” – Lena Najdecka

Miejsce I: Furie, Cel matrymonialny + dwie książki do wyboru z puli nagród

Miejsce II: Furie, Cel matrymonialny + książka do wyboru z puli nagród (z tych, które zostały)

Miejsce III: dwie książki do wyboru z puli nagród (z tych, które zostały)

Miejsce IV: książka, która się ostała

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Co zrobić aby wygrać jeden z kompletów książek? No cóż, tym razem nie będzie tak łatwo, jak ostatnio. Tym razem macie trochę do roboty, bo czeka was przeszukiwanie bloga w celu znalezienia poprawnych rozwiązań zadań, czy dobrych odpowiedzi do pytań 😛

Za każde zadanie można otrzymać tyle punktów, ile zawartych jest pytań lub zadań, to znaczy: za zadanie pierwsze można uzbierać łącznie 8 punktów, za zadanie drugie – 23, a za ostatnie – 10.

Gotowi? :>

Zadanie 1: Dopasuj fragmenty recenzji z naszego bloga, do tytułów książek przez nas recenzowanych.

Fragmenty recenzji

1. Na naszych oczach bohater dorasta, uczy się świata i powoli zostaje wprowadzony do zawodu lekarza, udając się tym samym w ślady przybranego ojca.
2. Tutaj wszystko ukazano z innej perspektywy, gdzie pod nutą powagi kryje się zabawny i kolorowy świat, do którego nie powiem – chciałabym należeć
3. Znajdziecie tu zarówno wątki przygodowe, jak i miłosne, tajemnicę, zdradę, a nawet śledztwo detektywistyczne!
4. Nie raz miałam ochotę usiąść i płakać nad losem ludzkości, która sama sobie zgotowała taką, a nie inną przyszłość.
5. Wynik walki zrazu przestaje być tak oczywisty jak mogłoby się wydawać i autor dokłada starań, by niejednym zaskoczyć.
6. Niektóre rozdziały, te kilkustronicowe, mają tylko pół strony z dialogiem, reszta to przemyślenia jednej z głównych bohaterek.
7. Opisy działań wojennych, relacji między żołnierzami, czy nawet flaków latających po polu bitwy, są czymś, czego spodziewałbym się raczej po emerytowanym wojskowym piszącym powieści oparte na faktach.
8. Byłam na tyle cwana, aby za każdym razem, gdy przeczytałam coś okropnie dobijającego, napisałam o tym na kartce i/lub podkreśliłam ołówkiem :>

Tytuły książek

a. Zapach Spalonych Kwiatów – Melissa de La Cruz
b. Egipcjanin Sinuhe – Mika Waltari
c. Gears of war: Pola Aspha – Karen Traviss
d. Monster High: Upiorna Szkoła – Lisi Harrison
e. Miasto w przestworzach – Greg Keyes
f. Gwiazda Anioła – Jenifer Murgia
g. Inne Okręty – Romuald Pawlak
h. Robokalipsa – Daniel H. Wilson

………………………………………………………………………………………………………………………………

Zadanie 2: Odgadnij, z której okładki książki (przez nas recenzowanej) pochodzi dany fragment. Podaj tytuł i autora książki.

………………………………………………………………………………………………………………………………

Zadanie 3: Odpowiedz na pytania.

1. Martycja uznała tę książkę za najgorszą, jaką czytała. Podaj tytuł i autora tej książki.
2. Violet uznała, że bohaterki tej książki są seksowne dla pedofila. Podaj tytuł i jej autora.
3. Raven chce przeczytać tę książkę również w oryginale. Podaj tytuł i autora ów powieści.
4. Ta książka nękała Vladerika, więc w końcu się ugiął i ją przeczytał. Podaj tytuł i autora powieści.
5. Isia uznała, że ta książka jest raczej romansem. Podaj tytuł i autora powieści.
6. Według jednego z recenzentów działu „gościnne” autor książki całkiem dobrze rozumie kobiety. Kto tak stwierdził? Podaj też tytuł i autora książki.
7. Recenzent ten (z działu gościnne) rozpisał się aż na dziesięć akapitów. O kogo chodzi? Podaj też tytuł i autora powieści.
8. Violet bała się podczas czytania tej historii. Podaj tytuł i autora powieści.
9. Martycja porównała pewną postać rodzaju męskiego, do pewnego komiksowego/telewizyjnego/kinowego bohatera. Podaj autora i tytuł powieści recenzowanej oraz do jakiego superbohatera ów postać została porównana.
10. Ile recenzji (łącznie) zostało opublikowanych na blogu w 2011 roku? Pomóc może post z podsumowaniem bloga 😉

………………………………………………………………………………………………………………………………

UWAGA! To nie wszystko! Wśród osób, które ogłoszą nasz konkurs na swoim blogu, po czym wkleją link z odnośnikiem do ich bloga w komentarzu  pod konkursem, rozlosujemy dwie książki! A będą to: „Zemsta Najlepiej Smakuje na zimno” oraz „Zimowy Monarcha”!
Parafrazując: piszesz o naszym konkursie na swoim blogu, wklejasz link do owego wpisu w komentarzu pod naszym konkursem i bierzesz udział w losowaniu książki! 🙂

Regulamin:

1. Odpowiedzi proszę wysłać na adres: recenzujemy@gmail.com
2. Pod odpowiedziami prosimy podać imię, nazwisko oraz nazwę miejscowości, w której mieszkacie.
3. Wygrywają osoby z największą ilością punktów.
4. Jeśli kilka osób będzie mieć tę samą liczbę punktów, o przyznaniu nagrody zdecyduje losowanie!
5. Jeśli w drugim zadaniu zapomnicie o podaniu tytułu książki lub autora, za wykonanie zadania, będziemy przyznawać pół punktu. Podobnie będziemy robić przy zadaniu trzecim, gdzie czasem trzeba podać nie tylko autora i tytuł książki, ale i nick/ksywkę osoby recenzującej 😛
6. Wybór nagród odbędzie się w następujący sposób: Osoba z pierwszego miejsca (oprócz otrzymania „Furii” i „Celu matrymonialnego”), pierwsza wybiera sobie dwie książki z puli nagród. Osoba z drugiego miejsca (oprócz otrzymania „Furii” i „Celu matrymonialnego”), jako druga wybiera sobie jedną książkę, z tych, które zostały w puli nagród. Osoba z trzeciego miejsca, jako trzecia wybiera sobie dwie książki, które zostały w puli nagród. Osoba z czwartego miejsca otrzyma tę książkę, która się ostanie. Co za tym idzie, masz pierwsze miejsce, tzn. że masz pierwszeństwo w wyborze nagród.
7. Osoby, która podadzą link w komentarzu pod postem, w celu wzięcia udziału w losowaniu, nie będą brane pod uwagę, jeśli któraś z nich zajmie pierwsze lub drugie miejsce w konkursie urodzinowym.
8. Książki zostaną wysłane listem poleconym zwykłym w bąbelkowej kopercie.
9. Konkurs trwa od dziś – 27.02.2012 do poniedziałku – 5.03.2012 do północy.
10. Miłego wyścigu szczurów 😀

MIŁEJ ZABAWY ŻYCZĄ:

Martycja & Violet

Nagrody ufundowały wydawnictwa:

AMBER

ERICA

MAG

PUBLICAT

OTWARTE

D Z I Ę K U J E M Y!!

Reklamy

17 myśli na temat “Ostatni WIELKI konkurs urodzinowy w tym roku!

 1. Maila już kiedyś tam wysłałam, a konkurs mi się bardzo podobał ;D
  Urodziny są naprawdę super, kiedy można je świętować miesiącami 😉

 2. dziękuję za łzy śmiechu, twoje anonimowe tłumaczenia zapewniły mi pogodę ducha do końca dnia,może jednak skusisz się na ten konkurs hm? a i podziękuj mamie za internet no i nie siedź za długo..

 3. Beta,to ja może przypomne ci twoją udaną próbe zwrocenia na siebie uwagi, czepiasz się treści konkursu twierdząc że w szkole masz ciekawsze,obrażasz osoby zainteresowane konkursem jak i tworzące go,czepiasz się mojego wieku choć sama ukrywasz się za kolejnym jak sądze loginem,nie muszę być adwokatem by zareagować na twój wpis,licz się z tym że gdziekolwiek będziesz coś pisała inni mają prawo to negować.A i cieszą mnie twoje przeprosiny, oczywiście sobie przypisuję tę zasługę 😀

  1. Ojej 😉
   Szczerze mówiąc to jedynie autorki mogłyby poczuć się nieco urażone, bo rozumiem, że chcą stworzyć coś oryginalnego ale chyba nie w tę stronę droga. I naprawdę nie przypisuj sobie moich przeprosin Twojej osobie, bo za nią też przepraszałam. Każdy może mieć swoje zdanie ale to ty atakujesz i stwarzasz z tego aferę. Skończyłoby się na jednym komentarzu lub kulturalnej polemice z autorkami bloga. W Twoim wypadku zaczyna się pojawiać nie wiadomo co i naprawdę nie wiem do czego to prowadzi.

   Biorących udział nie krytykuje. Jeśli chcą to w porządku 😉 Gdybym napisała coś a la: „Ludzie wiele są w stanie znieść żeby tylko zdobyć darmową książkę”, to już insza inszość by była. No ale tego nie zawarłam w swojej wypowiedzi.

   No i nie przypisuj sobie niczego, bo co najwyżej przepraszam nie za swoje słowa znajdujące się w pierwszym komentarzu, a za zamieszanie, które zapoczątkowałaś. W przypadku innych ludzi z pewnością zakończyłoby się to wielką kłótnią… A tak tylko zakańczam dyskusję. Nie używam tu wcale jednego powiedzonka, które pewnie uznałabyś za obrazę swojej osoby. Trzeba wiedzieć kiedy przystopować i nie tracić czasu na głupoty. (ehh! no i tu znowu włącza się odruchowa polemika, która mówi, że tylko młodzież i szalejące w młodych osobach hormony, przyczyniają się do zajmowania głupotami. Bynajmniej nie mówię tu o konkursie!) 😀

 4. A ja nie będę brała w nim udziału. Już nawet szkolne konkursy tematyczne są ciekawsze. Nie mówiąc już o tym, że osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie będą wam tylko nabijać statystyki łażąc między recenzjami 😉 Ehh czego to nie robi dla statystyk.

   1. Stwierdzam po prostu, że nawet jeśli ktoś chce dać konkurs, w którym czytelnicy mają za zadanie dopasować fragmenty recenzji do ich tytułów, to niech będą one porządne, a nie o np. „latających flakach” 🙂 Niech będą one czymś kojarzącym się czytelnikom…

    Poza tym nie rozumiem po co od razu próbujesz wszczynać awantury. Mnie akurat nie sprowokujesz, bo szkoda na to mojego czasu. Pani dorosła sądzi, że skoro jest starsza, to może sobie pokrzyczeć. Jak lubisz, to czemu by nie 😉

    A wchodzę, bo mam ochotę… Sądzę, że autorki bloga nie potrzebują adwokatów i to jeszcze takich, którzy jak wspomniałam wcześniej prowokują nie wiadomo co;)

    Violet i Martycjo – przepraszam za to ;p

  1. O mój szatanie! Violet! Ktoś się zorientował, że nam tylko o statystyki chodzi! I co my teraz zrobimy?! 😦

 5. Cały dzień mi zszedł na przeszukiwaniu bloga, a i tak nie jestem pewna wszystkich odpowiedzi. Recenzji naczytałam się za wszystkie lata ^^” Mam nadzieję, że się uda :3
  Pozdrawiam serdecznie ;3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s