Opublikowany w Violet

Grzegorz Kasdepke – Do trzech odlicz!


Zapewne nie wiecie, ale ja nienawidzę matematyki. Odkąd pamiętam, nie cierpieliśmy się ze wzajemnością, o czym świadczyły moje oceny w dzienniczku. Matematyka zawsze była nudna i męcząca, a dla umysłu humanisty i słuchowca, dodatkową torturą stosowaną przez szkołę, i nauczycieli tegoż przedmiotu. Dzisiaj zerknęłam na półkę i mój wzrok padł na kolejną książkę pana Grzegorza Kasdepte „Do trzech odlicz!”. Zaciekawiona postanowiłam do niej zajrzeć oraz przekonać się, w jaki sposób autor stara się przekonać maluchy to tej dziedziny nauki.

Mamy tutaj kilka historyjek, których głównym wątkiem jest matematyka i rzeczy z nią związane. Poznajemy przybory matematyczne, figury geometryczne, kąty, zbiory i miary. W każdym z działów są ciekawe historyjki (np. O miłości cyrkla do kółek, czy tez dlaczego jeden z uczniów zna tylko kąty czyste i zakurzone), przepis na ciasteczka w kształcie figur geometrycznych i masę świetnych zagadek, łamigłówek oraz gier.

Jeżeli o mnie chodzi, jako rodzic chętnie przeczytam tę książkę mojemu dziecku, jak tylko przyjdzie na to pora. Wszystko opatrzone jest kolorowymi ilustracjami i napisane w sposób zabawny, i prosty, dzięki czemu łatwiej będzie przyswajane przez umysły małych dzieci. Obrazki autorstwa Beaty Zdęby, powinny przyciągnąć uwagę najmłodszych czytelników, gdyż dokładnie odwzorowują to, co można przeczytać w większości historyjek i opowiadań. Również gry i zgadywanki przedstawiają się ciekawie, prosto i bardzo kolorowo.

Mam nadzieje, że i wy zaopatrzycie pociechy, czy też młodsze rodzeństwo w tę książeczkę i przeczytacie ją razem. 🙂

Ocena: 5/6

Violet

Jedna myśl na temat “Grzegorz Kasdepke – Do trzech odlicz!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s