Opublikowany w Konkursy i wyniki

Konkurs kwietniowy!


Martycja dziś świętuje, więc postanowiła zrobić konkurs, gdzie do wygrania będzie książka. Jest to jeden z jej ulubionych (i niestety mało znanych) tytułów, więc tym oto konkursem Martycja chce go wypromować. Zapraszamy!

Do wygrania SOVAY – PRZYGODY PIĘKNEJ ROZBÓJNICZKI (recenzja: klik )

Jeśli chcecie wygrać jedną z lepszych książek młodzieżowo – przygodowych napisaną przez Celię Rees, wystraczy że napiszecie kilka zdań w komentarzu 😉

Zadanie:

Która postać kobieca i dlaczego, według was, jest silną bohaterką w literaturze? Swój typ opiszcie w nie więcej niż 5 zdaniach w komentarzu pod postem 🙂

Konkurs trwa od dziś 14.04.2012 (sobota) do 20.04.2012, godzina 24 (piątek). Wyniki dzień później.

Swoją wypowiedź podpiszcie imieniem i miejscowością, w której mieszkacie! Bez tych informacji, wasz komentarz nie będzie brany pod uwagę!

Nagrodę ufundowało wydawnictwo DOLNOŚLĄSKIE, za co serdecznie dziękuję!

Martycja

Reklamy

12 myśli na temat “Konkurs kwietniowy!

 1. Chyba wszyscy wiedzą, że najsilniejszą dziewczynką na świecie jest Pippi Pończoszanka! 🙂 Ta dziewięciolatka nie tylko potrafi przenosić na rękach swojego konia, ale przede wszystkim jest niesamowicie zaradna i dzielna. Pomimo, że jej mama nie żyje, a tata zaginął na morzu, pozostaje żywiołowa, pełna energii, zwariowana i pyskata. W zdziwienie wprawia fakt, jak Pippi doskonale radzi sobie mieszkając sama, przeciwstawiając się wszelkim próbom dorosłych mieszania się w jej życie. Po co chodzić do szkoły i codziennie myć zęby, kiedy umie się samemu załatwić włamywaczy?

  Justyna, Jordanów

  P.S
  Tytuł tej książki kojarzy mi się z książką „Ronja, córka zbójnika” Astrid Lindgren 😉

 2. Nazywam się Gin i zabijam ludzi.
  Tak rozpoczyna się powieść Jennifer Estep „Ukąszenie pająka”. Bohaterka powieści jest sama w otaczającym ją niezbyt ciekawym środowisku i na swój sposób walczy o przetrwanie. W pracy – zabójczyni na zlecenie – stara się nie wykorzystywać przeciw ludziom magii Kamienia i Lodu, ma swój wewnętrzny kodeks etyczny. Jednocześnie jest bystra, pomysłowa, szybko podejmuje decyzje – jest twarda, jak magia, którą włada.

  Małgorzata, Kraków

 3. Uważam, że silną i niepoddającą się przeciwnościom losu bohaterką jest „przeciętna kobieta” – Krystyna Szyft, lepiej znana jako Reszka z Wiedźmy.com.pl.
  Reszka jest samotną matką wychowującą niesamowicie „żywotnego”, dociekliwego i niestety nazbyt kreatywnego sześciolatka, który potrafi wygłosić teorię bezsprzecznie sprowadzającą każdego do parteru. Poza tym mieszka nie tylko z rodzicami, ale też z karaczanem brazylijskim, którego przewrotnie nazwano Aleksandrem Macedońskim. Jakby tego było mało, użera się z Urzędem Skarbowym, domem w zabitej dechami wiosce otrzymanym w spadku po nieznanej ciotce oraz duchami, ponieważ w schedzie po „ciotuni” dostaje też stołek wiedźmy, którą była nieboszczka. Każdy normalny człowiek by się załamał, Reszka jednak stanęła na wysokości zadania i nie dość, że przyjęła robotę lokalnej wiedźmy (tworząc zupełnie nowy wizerunek tejże), to jeszcze pomogła kilku duchom, przekonała do siebie tubylców, a w natłoku nowych obowiązków znalazła też miłość swojego życia.

  Kasia, Toruń

 4. Bohaterką najsilniejszą Dubhe* jest zdecydowanie,
  gdyż nie straszne jej żadne życia wyzwanie.
  Czyś król, czyś paź – jeśli ma zadanie –
  ukradnie Ci złoto, klejnoty i pranie.
  Nie wierzysz? Ci biada!
  Bo nawet w mieście stara wiedźma powiada,
  o cieniu czarnym i końcu marnym
  każdego, kogo dosięgnie cięciem mocarnym…

  *Dubhe – złodziejka/skrytobójczyni z „Wojen Świata Wynurzonego” Licii Troisi

  Justyna, Pisz

 5. Takich bohaterek jest kilka, a sylwetki wszystkich zostały zaprezentowane w książce „One za tym stoją” Aleksandry Boćkowskiej. Postacie takie jak Agnieszka Kręglicka, Kayah, Ewa Wanat i inne bohaterki są powszechnie znane, w większości z pierwszych stron gazet czy ze szklanego ekranu, ale jakie są naprawdę? Jakie są ich marzenia, tęsknoty i obawy? Jedno jest pewne – to kobiety takie jak my, tylko tylko, że obdażone ogromną siłą ducha, optymizmem i bezgraniczną wiarą w to co robią!

  Justyna, Sosnowiec

 6. Według mnie najsilniejszą bohaterką książki jest Sonea z „Trylogii Czarnego Maga” Trudi Canavan. Moim zdaniem zasłużyła sobie na ten tytuł, ponieważ ciężko na niego pracowała. W Gilddii Magów Sonea jest uznawana za kogoś gorszego, bo pochodzi ze slumsów, a do tego jest oskarżona o kradzież i zaatakowała maga. Ale Sonea się nie poddaje stara się pokazać, że to, gdzie się urodziła nie ma wpływu na to jakim jest człowiekiem i udaje się jej. Uważam jednak, że największy wpływ na to, że jej się udało ma to, że nigdy się nie poddawała i właśnie za to ją podziwiam.

  Natalia, Zwierzchów

 7. Według mnie najsilniejszą bohaterką książki z jaką się spotkałam jest Atena z „Czarownicy z Portobello” autorstwa Paulo Coelho. Tą bohaterkę spotkało wiele przykrosci w życiu. Rozpadło się jej małżeństwo, sama musiała wychowywać synka, znosiła przesladowania. Mimo to odnalazła w sobie cząstkę Boga i stała się Wyrocznią. Atena mimo przeciwności losu walczy do końca, wypełnia swoją misję, naucza innnych i jest wierna temu, w co wierzy.

  Izabela Węgorzewo
  http://www.plasavixa.blogspot.com

 8. Bardzo lubię Gwendolyn z Trylogii Czasu Kerstin Gier, choć pewnie nie wszyscy stwierdzą jednoznacznie, że to silna osobowość. Wydaje się szara myszką – ale za to jaką wyrazistą! Podoba mi się w niej to, że się buntuje, ma własne zdanie i nietypowe zainteresowania. Nie biegnie za tłumem, choć często źle to się dla niej kończy i nigdy nie ufa do końca Gideonowi. Mężczyznom ufać nie wolno 🙂

  Marta, Krościenko

 9. Silną bohaterką jest według mnie Rose z Akademii Wampirów. Od początku wiedziała, że jej życie będzie podporządkowane pracy jako ochrona jej przyjaciółki, ale nie sprzeciwiała się przeciwko temu. Była gotowa zrezygnować z miłość na rzecz pracy. Zdawała sobie sprawę, że jej życie będzie się ograniczać praktycznie tylko do niańczenia swojego zwierzchnika, a mimo to była dumna z tego kim będzie i potrafiła przełożyć cudze dobro ponad własne.

  Monika, Płoskie

 10. Silną bohaterką jest zdecydowanie Kate Daniels. Kopie tyłki na zawołanie, wielokrotnie uczestniczyła w morderczych zawodach, zawsze ma w zanadrzu ciętą ripostę oraz potrafi poskromić nawet Lwią Wysokość. Dodatkowo jej krew posiada starożytną magię, przez którą zawsze musi się ukrywać i być bardzo ostrożną. Jeśli popełni błąd, zginie.
  Wioleta, Skierniewice

 11. Silną bohaterką według mnie jest Katniss Everdeen z serii ‚Igrzysk Śmierci’. Wiele przeszła w swoim życiu, a mimo to zawsze miała siłę do dalszej walki. Nigdy się nie podała, przetrwała wszystkie próby, które stanęły na jej drodze. Nie bez powodu była nazywana ‚dziewczyną igrającą z ogniem’, ponieważ miała w sobie wewnętrzny ogień, który tak wyróżniał ją wśród innych postaci żeńskich w książkach.

  Nikola, Mierzyn. ;3

 12. Najsilniejszą postacią kobiecą jest Lisbeth Salander (książka „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”). Dlaczego? Ponieważ to ona potrafiła z zimną krwią walczyć z silnym przeciwnikiem, łamie wszelkie stereotypy, jest świetnym hakerem, a do tego nie upadła pod ciężarem gwałtu czy zawodu w miłości, jest przebiegła, sprytna i wyrafinowana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s