Konkurs kwietniowy!


Martycja dziś świętuje, więc postanowiła zrobić konkurs, gdzie do wygrania będzie książka. Jest to jeden z jej ulubionych (i niestety mało znanych) tytułów, więc tym oto konkursem Martycja chce go wypromować. Zapraszamy!

Do wygrania SOVAY – PRZYGODY PIĘKNEJ ROZBÓJNICZKI (recenzja: klik )

Jeśli chcecie wygrać jedną z lepszych książek młodzieżowo – przygodowych napisaną przez Celię Rees, wystraczy że napiszecie kilka zdań w komentarzu 😉

Zadanie:

Która postać kobieca i dlaczego, według was, jest silną bohaterką w literaturze? Swój typ opiszcie w nie więcej niż 5 zdaniach w komentarzu pod postem 🙂

Konkurs trwa od dziś 14.04.2012 (sobota) do 20.04.2012, godzina 24 (piątek). Wyniki dzień później.

Swoją wypowiedź podpiszcie imieniem i miejscowością, w której mieszkacie! Bez tych informacji, wasz komentarz nie będzie brany pod uwagę!

Nagrodę ufundowało wydawnictwo DOLNOŚLĄSKIE, za co serdecznie dziękuję!

Martycja

Reklamy

12 responses to “Konkurs kwietniowy!

 • pik-pok

  Chyba wszyscy wiedzą, że najsilniejszą dziewczynką na świecie jest Pippi Pończoszanka! 🙂 Ta dziewięciolatka nie tylko potrafi przenosić na rękach swojego konia, ale przede wszystkim jest niesamowicie zaradna i dzielna. Pomimo, że jej mama nie żyje, a tata zaginął na morzu, pozostaje żywiołowa, pełna energii, zwariowana i pyskata. W zdziwienie wprawia fakt, jak Pippi doskonale radzi sobie mieszkając sama, przeciwstawiając się wszelkim próbom dorosłych mieszania się w jej życie. Po co chodzić do szkoły i codziennie myć zęby, kiedy umie się samemu załatwić włamywaczy?

  Justyna, Jordanów

  P.S
  Tytuł tej książki kojarzy mi się z książką „Ronja, córka zbójnika” Astrid Lindgren 😉

 • Małgorzata

  Nazywam się Gin i zabijam ludzi.
  Tak rozpoczyna się powieść Jennifer Estep „Ukąszenie pająka”. Bohaterka powieści jest sama w otaczającym ją niezbyt ciekawym środowisku i na swój sposób walczy o przetrwanie. W pracy – zabójczyni na zlecenie – stara się nie wykorzystywać przeciw ludziom magii Kamienia i Lodu, ma swój wewnętrzny kodeks etyczny. Jednocześnie jest bystra, pomysłowa, szybko podejmuje decyzje – jest twarda, jak magia, którą włada.

  Małgorzata, Kraków

 • Wiedźma

  Uważam, że silną i niepoddającą się przeciwnościom losu bohaterką jest „przeciętna kobieta” – Krystyna Szyft, lepiej znana jako Reszka z Wiedźmy.com.pl.
  Reszka jest samotną matką wychowującą niesamowicie „żywotnego”, dociekliwego i niestety nazbyt kreatywnego sześciolatka, który potrafi wygłosić teorię bezsprzecznie sprowadzającą każdego do parteru. Poza tym mieszka nie tylko z rodzicami, ale też z karaczanem brazylijskim, którego przewrotnie nazwano Aleksandrem Macedońskim. Jakby tego było mało, użera się z Urzędem Skarbowym, domem w zabitej dechami wiosce otrzymanym w spadku po nieznanej ciotce oraz duchami, ponieważ w schedzie po „ciotuni” dostaje też stołek wiedźmy, którą była nieboszczka. Każdy normalny człowiek by się załamał, Reszka jednak stanęła na wysokości zadania i nie dość, że przyjęła robotę lokalnej wiedźmy (tworząc zupełnie nowy wizerunek tejże), to jeszcze pomogła kilku duchom, przekonała do siebie tubylców, a w natłoku nowych obowiązków znalazła też miłość swojego życia.

  Kasia, Toruń

 • Dizzy

  Bohaterką najsilniejszą Dubhe* jest zdecydowanie,
  gdyż nie straszne jej żadne życia wyzwanie.
  Czyś król, czyś paź – jeśli ma zadanie –
  ukradnie Ci złoto, klejnoty i pranie.
  Nie wierzysz? Ci biada!
  Bo nawet w mieście stara wiedźma powiada,
  o cieniu czarnym i końcu marnym
  każdego, kogo dosięgnie cięciem mocarnym…

  *Dubhe – złodziejka/skrytobójczyni z „Wojen Świata Wynurzonego” Licii Troisi

  Justyna, Pisz

 • Justyna

  Takich bohaterek jest kilka, a sylwetki wszystkich zostały zaprezentowane w książce „One za tym stoją” Aleksandry Boćkowskiej. Postacie takie jak Agnieszka Kręglicka, Kayah, Ewa Wanat i inne bohaterki są powszechnie znane, w większości z pierwszych stron gazet czy ze szklanego ekranu, ale jakie są naprawdę? Jakie są ich marzenia, tęsknoty i obawy? Jedno jest pewne – to kobiety takie jak my, tylko tylko, że obdażone ogromną siłą ducha, optymizmem i bezgraniczną wiarą w to co robią!

  Justyna, Sosnowiec

 • Wakacyjna

  Według mnie najsilniejszą bohaterką książki jest Sonea z „Trylogii Czarnego Maga” Trudi Canavan. Moim zdaniem zasłużyła sobie na ten tytuł, ponieważ ciężko na niego pracowała. W Gilddii Magów Sonea jest uznawana za kogoś gorszego, bo pochodzi ze slumsów, a do tego jest oskarżona o kradzież i zaatakowała maga. Ale Sonea się nie poddaje stara się pokazać, że to, gdzie się urodziła nie ma wpływu na to jakim jest człowiekiem i udaje się jej. Uważam jednak, że największy wpływ na to, że jej się udało ma to, że nigdy się nie poddawała i właśnie za to ją podziwiam.

  Natalia, Zwierzchów

 • deszczowa_nimfa

  Według mnie najsilniejszą bohaterką książki z jaką się spotkałam jest Atena z „Czarownicy z Portobello” autorstwa Paulo Coelho. Tą bohaterkę spotkało wiele przykrosci w życiu. Rozpadło się jej małżeństwo, sama musiała wychowywać synka, znosiła przesladowania. Mimo to odnalazła w sobie cząstkę Boga i stała się Wyrocznią. Atena mimo przeciwności losu walczy do końca, wypełnia swoją misję, naucza innnych i jest wierna temu, w co wierzy.

  Izabela Węgorzewo
  http://www.plasavixa.blogspot.com

 • soulmate

  Bardzo lubię Gwendolyn z Trylogii Czasu Kerstin Gier, choć pewnie nie wszyscy stwierdzą jednoznacznie, że to silna osobowość. Wydaje się szara myszką – ale za to jaką wyrazistą! Podoba mi się w niej to, że się buntuje, ma własne zdanie i nietypowe zainteresowania. Nie biegnie za tłumem, choć często źle to się dla niej kończy i nigdy nie ufa do końca Gideonowi. Mężczyznom ufać nie wolno 🙂

  Marta, Krościenko

 • Monika, Płoskie

  Silną bohaterką jest według mnie Rose z Akademii Wampirów. Od początku wiedziała, że jej życie będzie podporządkowane pracy jako ochrona jej przyjaciółki, ale nie sprzeciwiała się przeciwko temu. Była gotowa zrezygnować z miłość na rzecz pracy. Zdawała sobie sprawę, że jej życie będzie się ograniczać praktycznie tylko do niańczenia swojego zwierzchnika, a mimo to była dumna z tego kim będzie i potrafiła przełożyć cudze dobro ponad własne.

  Monika, Płoskie

 • Wiola

  Silną bohaterką jest zdecydowanie Kate Daniels. Kopie tyłki na zawołanie, wielokrotnie uczestniczyła w morderczych zawodach, zawsze ma w zanadrzu ciętą ripostę oraz potrafi poskromić nawet Lwią Wysokość. Dodatkowo jej krew posiada starożytną magię, przez którą zawsze musi się ukrywać i być bardzo ostrożną. Jeśli popełni błąd, zginie.
  Wioleta, Skierniewice

 • sophie200

  Silną bohaterką według mnie jest Katniss Everdeen z serii ‚Igrzysk Śmierci’. Wiele przeszła w swoim życiu, a mimo to zawsze miała siłę do dalszej walki. Nigdy się nie podała, przetrwała wszystkie próby, które stanęły na jej drodze. Nie bez powodu była nazywana ‚dziewczyną igrającą z ogniem’, ponieważ miała w sobie wewnętrzny ogień, który tak wyróżniał ją wśród innych postaci żeńskich w książkach.

  Nikola, Mierzyn. ;3

 • Maytea

  Najsilniejszą postacią kobiecą jest Lisbeth Salander (książka „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”). Dlaczego? Ponieważ to ona potrafiła z zimną krwią walczyć z silnym przeciwnikiem, łamie wszelkie stereotypy, jest świetnym hakerem, a do tego nie upadła pod ciężarem gwałtu czy zawodu w miłości, jest przebiegła, sprytna i wyrafinowana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: