Opublikowany w Fuzja

Po tamtej stronie Ciebie i Mnie – Jess Rothenberg


Nie kocham Cię” – trzy słowa mogące rozerwać duszę na strzępy, wpędzić umysł w obłęd lub sprawić, że serce pęknie na pół, i to dosłownie. Brie nie spodziewała się, że usłyszy je z ust ukochanego chłopaka, pewnego spokojnego wieczoru na kilka dni przed jej szesnastymi urodzinami. Jednak stało się! Kiedy Jacob wypowiedział te słowa, serce Brie pękło na dwie równe części, powodując zgon dziewczyny. Bohaterka trafia do świata pomiędzy Niebem a Piekłem, a jej przewodnikiem po tym dziwnym miejscu, utkanym ze wspomnień i życzeń, zostaje tajemniczy chłopak o imieniu Patrick. Okazuje się, że gorsze od śmierci są tajemnice, które skrywali przed Brie najbliżsi jej ludzie. Będzie musiała zmierzyć się z gniewem, bólem oraz… miłością, aż po grób.

Mimo że historia Brie rysuje się banalnie, to w rzeczywistości wcale taka nie jest. Już od pierwszych stron książki, zostajemy wciągnięci w niesamowity charakter opowieści, głównie za sprawą niebywale przystępnego języka, ale nie tylko. Powieść czyta się sprawnie także dlatego, że opowiedziana w niej historia jest naprawdę ciekawa. Większość z nas nie myśli o śmierci, a kiedy już zaczynamy się nad nią zastanawiać okazuje się, że nic o niej nie wiemy i czym prędzej próbujemy odgonić ją od siebie. Brie miała tego pecha, że w wieku niespełna szesnastu lat, miała poznać śmierć osobiście. Co z tego wyniknie? Powinniście przeczytać sami.

Fabuła rozwija się szybko, ewentualne dłużyzny występują w (niewielkiej) środkowej części książki, ale nie przeszkadzają one zbyt mocno. Zresztą równoważą je – wyjątkowo dobry początek i przejmujące zakończenie. Rozdziały są krótkie, a każdy z nich nosi nazwę jakiegoś utworu muzycznego, doskonale charakteryzującego zawartą w nich treść.

Bohaterka jest przesympatyczna, a do tego bardzo zagubiona. Popełnia błąd za błędem, jednak każdy z nich łatwo jej wybaczyć. Urzekło mnie to, jak bardzo dobrze autorka odzwierciedliła, co dzieje się w głowie nastolatki. Świetnie nakreślone relacje między Brie, a innymi bohaterami, także są mocną stroną tej powieści. Dialogi nie są wymuszone i wyglądają bardzo naturalnie. Do tego bohaterka posiada jedną z moich ulubionych cech charakteru, mianowicie niesamowicie lekkie poczucie humoru, które wprowadza bardzo ciepły nastrój.

Być może jest to paranormalny romans – faktycznie powieść jest ckliwa, ale nie jest przesłodzona ani przerysowana. Natomiast warto zauważyć w niej to, co tkwi między słowami, jej drugie dno. Opowieść o tym co może nas spotkać po drugiej stronie, wcale nie przyprawiła mnie o ciarki, nie sprawiła, że poczułam się źle. Przyznaję, że wywołała u mnie łzy, ale i nadzieję.

Polecam wszystkim, którzy mają romantyczne dusze. Ta niepozorna historia, zaskakuje, zmusza do refleksji oraz rozbawia i rozczula! Musisz ją koniecznie poznać!

Moja ocena 6/6

Fuzja  (http://www.czytajzfantazja.blogspot.com/)

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu AMBER 🙂

3 myśli na temat “Po tamtej stronie Ciebie i Mnie – Jess Rothenberg

  1. Jednym zdaniem mówiąc- osobiste poznanie śmierci… niby czeka każdego człowieka, ale czytać o tym łatwiej niż poznać na własnej skórze. Recenzja zachęca do przeczytania, zwłaszcza że nie ma tu mowy o jakichś strasznych wątkach, krwi i rozpaczy – a tak zwykle przedstawia się to „po drugiej stronie”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s