Opublikowany w Isia

Smak hiszpańskich pomarańczy – Kim Lawrence, Kathryn Ross, Chantelle Shaw


Książka „Opowieści z pasją” zatytułowana  „Smak hiszpańskich pomarańczy” to zbiór trzech opowieści, których akcja rozgrywa się na terenie Hiszpanii.

Pierwsza opowieść „Wakacje w Andaluzji”, to historia życia Lily, jej nieudanego małżeństwa, romansu z przystojnym Santiagiem podczas samotnej „drugiej podróży poślubnej” oraz zerwania  będącego skutkiem niedomówień i konsekwencji tego romansu. Rozgoryczenie Santiaga oraz chęć zemszczenia się na Lily, doprowadza do ponownego ich spotkania i szczęśliwego zakończenia historii.

Opowieść „Wino, słońce, Barcelona”, to historia Carrie pracującej w agencji reklamowej i Maksa – prawnika, spadkobiercy wytwórni win „Santos”. Zauroczony Maks próbuje zdobyć Carrie i rozkochać ją w sobie. Wykorzystuje do tego celu zlecenie na reklamę wina i małe kłamstwo. Czy uda mu się zrealizować swoje plany? Tego musicie przekonać się sami 😉

Trzecia opowieść „Tylko w Madrycie”, spodobała mi się najbardziej. Jej bohater, książę Javier, aby zrealizować swoje marzenie i przechytrzyć zmarłego dziadka, zawiera ślub kontraktowy. Na żonęwybiera Grace, której ojciec zdefraudował majątek banku Javiera. Ma to być kara za grzechy ojca. Jednak szatański, w zamyśle, plan w realizacji wyglądał zupełnie inaczej.

Książkę czyta się łatwo, jest napisana językiem literackim, lekko i z polotem. Akcje opowiadań rozgrywają się współcześnie, a główni bohaterowie są bardzo wiarygodni. Ośmielę się stwierdzić, że ludzi takich jak bohaterowie przedstawieni w historiach, można spotkać w naszym otoczeniu.

Czytając każdą z opowieści, można śledzić przemiany zachodzące w bohaterach. Jest to ciekawy wątek i śledzenie procesu dojrzewania emocjonalnego postaci, może sprawić czytelnikowi sporomiłych wrażeń. Przyjemnie widzieć, jak opanowany chęcią zemsty, rozgoryczony, porzucony i zakochany mężczyzna, staje się czułym troskliwym mężem (Santiago).  Jak zakochany prawnik (Maks) w imię miłości rezygnuje z ulubionego zawodu i przejmuje rodzinną spuściznę – winnice i produkcję win, lub patrzeć, jak Javier z playboya zmienia się w statecznego, zakochanego męża i ojca.

Opowieści z pasją” to typowe romanse ze szczęśliwym zakończeniem, więc zaskoczeni nie będziecie 😉 Dla mnie jest to książka trochę za delikatna, zbyt „grzeczna”. Osobiście wolę powieści z odrobiną sensacji i dużą dawką humoru, a tutaj mi tego zabrakło, a szkoda, bo mając do dyspozycji trzy różne historie, trochę sensacji można by było wpleść choć w jedno opowiadanie.

Książkę tę, warto przeczytać. Miłośniczki romansów, powinny być zadowolone i być może wezmą się za czytania innych tytułów z cyklu „Opowieści z pasją”

Ocena :  4/6

Isia

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu MIRA 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s