Opublikowany w Violet

Bodzio i Pulpet – Grzegorz Kasdepke


Zanim jakąś książeczkę przeczytam własnemu dziecku, czy tez sprezentuje innemu, staram się ją sama przeczytać. Wolę sprawdzić, czy będzie odpowiadała młodemu czytelnikowi, do której ma trafić. Tak się składa, że książki Grzegorza Kasdepke, póki co wprawiały mnie w rozanielony nastrój. Mnie, dwudziestokilkuletnią kobietę 😉

„Bodzio i Pulpet” to kolejny przykład na to, jak nieograniczona potrafi być wyobraźnia małych dzieci. Wiedzieliście, że mały człowiek potrafi w paprotce widzieć przybysza z innej planety? Nie wspominając o zbudowaniu urządzenia służącego do kontaktów z obcymi. A tak, dla dzieci, szczególnie Bodzia i Pulpeta, nic nie jest niemożliwe! Nawet rozegranie meczu piłki nożnej z obcymi w formie… kałuż na boisku!!

Całość okraszona jest przezabawnymi ilustracjami, które nacieszą oko dużego i małego czytelnika. Zresztą, do tej pory nie zetknęłam się z inną sytuacją w książkach pana Grzegorza. Jest to wg mnie jeden z lepszych polskich pisarzy literatury dziecięcej. Jego historie zawsze pełne są szalonych pomysłów, wydawać by się mogło całkiem nierealnych. Ale przecież dla dzieci, nie ma rzeczy niemożliwych 😉 nawet jeżeli chodzi o rozmowy z kosmitami. Uczą również właściwych zachowań w stosunku do rówieśników i dorosłych. Grzecznego zachowania, dbania o otaczające nas środowisko.

Książka idealnie sprawdzi się jako prezent na zbliżające się Mikołajki. Niejeden uczeń podstawówki powinien ucieszyć się z niej, szczególnie jak Wy, rodzice czy rodzeństwo, usiądziecie i wraz z nimi ją przeczytacie. Nie ma przecież nic lepszego niż wspólna zabawa i rozmowa. A przecież wystarczy przeczytać chociaż jeden rozdział dziennie. Uwierzcie, to nie dużo, a sprawi wszystkim ogromną frajdę.

Polecam i mam nadzieje, że Grzegorzowi Kasdepke nie skończą się pomysły. Z każdą kolejną książką jestem mile zaskoczona. Stylem, sposobem przedstawienia przygód małych bohaterów. Oby więc i Wam przypadły do gustu!!

Ocena: 5,5/6

Violet

Za książkę dziękuję wydawnictwu NASZA KSIĘGARNIA 🙂

Jedna myśl na temat “Bodzio i Pulpet – Grzegorz Kasdepke

  1. Kocham takie historie, kiedy przeplata się teraźniejszość z przeszłością, kiedy mogę poczytać o ciężkim życiu w latach wojennych. Od razu wiedziałam, że spodoba mi się ta książka, że to historia dla mnie. Chociaż czasami miałam ochotę zdzielić Zosię, i postawić ją do pionu. Z jeden strony, od samego początku, poznajemy ją jako bardzo pracowitą i mądrą dziewczynę, która wie, co chce dostać o życia, by za chwilę zmieniła się ona w niedojrzałą Zosienkę. Ale mimo tego i tak, nie mogłam oderwać się od książki, musiałam dowiedzieć się jak skończy się ta historia, jak Zosia w końcu ułoży sobie życie. No i byli przecież jej przyjaciele, niezastąpiona psycholożka i prawdziwy artysta Holender.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s