Opublikowany w Konkursy i wyniki

Trzeci konkurs urodzinowy!


Tak jak obiecałyśmy, kolejny konkursik w krótkim odstępie czasowym 😉

Zapraszamy do zabawy! 😀

Kolejne zadanie będzie dopiero po weekendzie 😛

 plakat konkursowy 3

Znienawidzone przez nas zadanie wprost ze szkoły, czyli luki! Powycinałyśmy zdania z naszych recenzji i wymazałyśmy niektóre słowa i wstawiłyśmy kropki. Chciałyśmy wymazać korektorem, ale przypomniałyśmy sobie, że ekrany nie lubią korektorów 😛

ZADANIE

Waszym zadaniem jest zlokalizować daną recenzję, z której fragment pochodzi oraz uzupełnić luki odpowiednim wyrazem. Trochę roboty, ale nikt nie mówił, że wszystkie konkursy mają być łatwe 😛

Za każdą odgadniętą recenzję – jeden punkt oraz po jednym punkcie za każdą prawidłowo uzupełnioną lukę. Odpowiedzi prosimy wysyłać na maila: recenzujemy@gmail.com.

Wiadomość winna być podpisana imieniem i nazwiskiem oraz miejscowością, w której mieszkacie.

A oto zdania:

1. Żeby nie było tak ______, jakoś nie przekonuje mnie, kierunek w którym zmierza fabuła______. Autor zamiast dążyć do jako takiego _______ sytuacji, coraz bardziej ją gmatwa. Ciągle dochodzą nowe ______, a stare pozostają ________. Gdy w końcu odnajduje ją, to okazuje się że buntownicy __________już całą jej rodzinę, a jedynym jej _______ jest młody chłopak o tajemniczej przeszłości.

2. Całej otoczce towarzyszą małe _______, które są po prostu wszędzie, a _____ je wszystkie _____ i nic z tym zrobić niestety nie może. Książka jest o kobiecie i mężczyźnie, którzy poprzez różne ___________ losowe, natrafili na siebie i musieli sprostać różnym trudnościom. Zwykle było tak, że w romansach ________, głównym facetem w powieści był ______ (czasem upadły anioł). Teraz jest to _____ i jakże ________ jest ta historia.

3. Książka trzyma równie dobry poziom, co jej ________. Akcja toczy się niemal ___________ po wydarzeniach zawartych w części pierwszej, więc nie ma tutaj żadnych ______ przeskoków czasowych. Natura ______ coraz częściej daje o sobie znać, przez co Van ma _______, czy to co czuje do niej Simon jest prawdziwym uczuciem, czy też _______ wywołana przez czar syren.

4. Oczywiście wredny pan _____ przychodzi, kiedy właśnie zaczynałam czytać powieść _____. Jeśli więc są tu fani ____ i jego nocnych łowów oraz dziennych badań miejsc _____, gdzie każdy _______, jest tylko złym człowiekiem, a nie _______ istotą, ______ „Nie chcę Cię zabić”, może albo wkurzyć, albo _______.

5. Pewnego dnia dostaje ______ na temat pewnej morderczej _____, która ma na swoim koncie kilkanaście ______ ofiar. Warto też zwrócić uwagę na sposób, w jaki autorka _____ bohaterów. Każda z _______ jest inna i wyróżnia się innymi cechami ________, co wprowadza pewną ______ świeżości.

6. Śledzimy losy Czarnego _______, któremu zabili rodzinę i _________, przemierza teraz świat od pola bitwy do pola bitwy, co by _______ obiekt swej ______, a potem zrobić mu soczyste _____. Z racji ______ zawodowego zapytałbym, czy to autor miejscami położył klimat, czy też tłumaczka miała swoje ______ i lepsze dni. Nie mam jak _____. Jedno, co mi się w me śliczne _________ oczy rzuciło, to pewna dość drobna _______.

7. _______ rzeczywistość pod koniec ery ________, to bieda, ______, korupcja, przemoc i ________. Natomiast nie podoba mi się ______, którym książka jest napisana. Zbyt wiele _______. Ja rozumiem, że „dosadne” słowo dodaje _______ książce, ale ja wyznaję ________”co za dużo, to _______”.

8. Ulice ________ miasta, zawalone _______, podziemne ______ oraz niesamowite ________ mające ułatwić życie ________, oddziałują na _________. Miasto otoczone jest wysokim _______, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się __________ gazu, zwanego ________. Każdy kto miał z nim ________ umierał, bądź zamieniał się w _________ potwora snującego się ulicami _______ miasta, w poszukiwaniu _______.

9. To na jej podstawie ______ próbują ustalić kto jest _______ i czemu _______ zostać nie tylko ________ ale także ________. Zbyt duża ilość ________ powoduje, że czytelnik strasznie szybko traci ________ i ulega _________. Jak wiadomo __________ na zdarzeniach szalenie ułatwia _______ książki, a że ja się skoncentrować nie mogłam to i odbiór książki był ___________.

10. Detektyw prowadzi sprawę na wzór ______ z filmów _____, przeżywa własne ______, dociera do _____, które z pozoru wydawały się ________, by pod koniec razem z ______ … nie, tego wam nie ________ i na pewno nie chodzi o to, o czym teraz ________. Jego _______ na temat ślubu przerywa jednak potężna _______, która nie dość, że ______okna w pokoju z kominkiem, to jeszcze razem ze ________, sprowadza do _______ nieproszonego gościa, który okazuje się być nikim innym jak samym _______    _______. Lodowy człowiek jednak jest _______ i potrzebuje pomocy.

11. Jak często można ______ losy _________ i to do tego bynajmniej nie _________? Tym bardziej, że powieść jest _________ najróżniejszych _________ o rzeczonych _________ z Niemiec, a przy tym stanowi _______ i ciekawą historię, która __________ w świecie wciąga. Jedynie samo __________ wydaje się co bądź nagłe i ________ niedosyt.

12. Główna para _____  –  _____ jest jedną z najbardziej _________, jaką miałam _________ poznać. Musiałam _______ do końca książki, choć ________ cisnęłabym _________ o ścianę. _______, o ile główna ______ nie przypadła mi do _______, tak pozostałe ________ (btw. ________ ostatnio na tylnej okładce ____ komputerowej tekst „_________ postaci”, nie wiem, co za ______ to napisał, ani jaki ______ dopuścił ten _____ do druku, ale widzę, że ta ______ zaczyna się robić _______!) zaintrygowały mnie.

NAGRODY

zona-22-b-iext9769399

pan-whicher-w-warszawie-b-iext11773861niesmiertelnosc-wieza-b-iext8649806

 

I miejsce (Podziękujcie wydawnictwom: OTWARTE, ERICA, TELBIT)

 

 

 

www.initium.pl1www.initium.pl

 

II miejsce (Podziękujcie wydawnictwu INITIUM)

 

 

 

drugi-przekret-natalii-b-iext20206209

 

III miejsce (Podziękujcie wydawnictwu PRÓSZYŃSKI I SPÓŁKA)

 

 

 

TERMIN KONKURSU

Od 22.02.2013 (piątek) do 1.03.2013 (piątek), do północy.

Wyniki podamy w ciągu tygodnia od zakończenia konkursu 🙂

REGULAMIN

1. W konkursie możecie wziąć udział tylko raz.
2. Mail z odpowiedziami powinien zawierać imię, nazwisko oraz miejscowość, w której mieszkacie. Bez tych danych, mail nie będzie brany pod uwagę.
3. Trzy osoby z największą ilością punktów, zdobędą kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Jeśli więcej osób będzie mieć tą samą ilość punktów o nagrodzie zdecyduje losowanie.
4. Jeśli osoba, która zostanie przez nas wytypowana nie zgłosi się (mailowo) w ciągu tygodnia po nagrodę, książki zostaną przekazane kolejnej osobie.
5. Zgłoszenia możecie wysyłać do piątku 01.03.2013 do północy.
6. Osoba, która w poprzednim konkursie poprzez losowanie zajęła pierwsze miejsce, w drugim konkursie będzie brana pod uwagę tylko podczas losowania drugiego i trzeciego miejsca. Dzięki temu, nie powinna zdarzyć się sytuacja, że ktoś miał szczęście zgarnąć sześć książek, a ktoś inny miał pecha i nie zgarnął nic ;)

Powodzenia i miłej zabawy! :D

Violet & Martycja

Reklamy

2 myśli na temat “Trzeci konkurs urodzinowy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s