Opublikowany w Violet

Potworak i inne ko(s)miczne opowieści – Grzegorz Kasdepke


Potworak-i-inne-komiczne-opowiesci_Grzegorz-Kasdepke,images_big,5,978-83-10-12370-1Nie ma to jak poszukiwania zagubionej książki. Od dłuższego czasu szukałam u rodziców i u siebie w domu, książki Grzegorza Kasdepke. No zniknęła! Chciałam już podpytać mamę, czy przypadkiem jej komuś nie wydała albo nie pożyczyła, aż tu nagle… No tak, znalazła się na moim własnym regale, upchnięta za stos książek. Winny jej zaginięcia też się znalazł – wylądowała w tyle podczas nagłego, mężowskiego sprzątania półki. Grunt, że wreszcie mogliśmy z najmłodszym domownikiem usiąść i delektować się lekturą.

Do domu Mai i Filipa przyszła tajemnicza paczka, zaadresowana do pana Potworniaka. Problem polega na tym, że nikt taki u nich nie mieszka. Jeszcze dziwniejszy jest adres nadawcy: Mgo-go, Droga Mleczna, sektor drugi. Kiedy trwają poszukiwania tajemniczego adresata, odzywa się on sam, prosto z wnętrza paczki! Nadawcą, adresatem i zawartością przesyłki okazuje się nikt inny, niż kosmita! Postanowił wykupić w kosmicznym biurze podróży urlop, na jakiejś dzikiej, prymitywnej planecie, w rodzinie tubylców. Wybór padł na rodzinę dzieciaków i jest dopiero początkiem wielu, bardzo niesamowitych przygód ich, ich rodziny i sąsiadów.

To już nasze kolejne spotkanie z twórczością pana Grzegorza Kasdepke i mogę was zapewnić, że nie ostatnie. Tym razem przeżywaliśmy różne, dziwne przygody z Potworakiem i nie tylko. Wszystkie opowiadania nie są długie, co sprawia, że nadają się idealnie do czytania na dobranoc.

Tym razem autor nie serwuje nam opowiastek z morałem i pouczających historii, skupia się za to na humorze, zabawnych sytuacjach i dialogach. Przedstawia nam również wykreowany przez siebie, kosmiczny świat. Poznajemy nie tylko Potworaka, ale również zwyczaje panujące na jego planecie, zabawy i różne przedziwne wynalazki. Do tego wyobraźnia kosmity i jego pomysły, nie pozwalają nam na nudę w czasie czytania. Cały czas coś się dzieje, co na pewno zainteresuje najmłodszych czytelników, bo to do nich książka jest przecież skierowana.

Jak zawsze, każda historia opatrzona jest odpowiadającymi sytuacji obrazkami, dzieciaki mogą więc same zobaczyć, jak wygląda Potworak i lepiej zrozumieć historię przedstawioną na łamach książki.

Ja osobiście uwielbiam książki dla dzieci, zwłaszcza te pisane przez pana Grzegorza. To chyba najlepiej świadczy o tym, że najlepiej czytać ją razem ze swoją pociechą i razem z nią poznawać przygody niezwykłych bohaterów.
Tym, którzy zetknęli się już z tym pisarzem, nie muszę polecać jego książek. Sami doskonale wiedzą, że warto do nich wracać jak i zaopatrywać siebie i pociechę w nowe tytuły. Jeżeli natomiast nie mieliście jeszcze przyjemności poznać Potworaka oraz innych tworów tegoż autora, radzę szybko nadrobić zaległości!

Ocena: 5/6 „(…)durnego…”

Violet

Za książkę dziękujemy wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Jedna myśl na temat “Potworak i inne ko(s)miczne opowieści – Grzegorz Kasdepke

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s