Opublikowany w Violet

100 najpiękniejszych wierszy i piosenek dla dzieci – Praca Zbiorowa


100-najpiekniejszych-wierszy-i-piosenek-dla-dzieci_praca-zbiorowa,images_big,1,978-83-7791-154-9Mój synek uwielbia śpiewać. Mi niestety słoń na ucho nadepnął, więc w tej kwestii nie mogę się popisać zdolnościami wokalnymi. Jednak bardzo cieszy mnie fakt, że najmłodszego domownika ciągnie do różnych piosenek.

Pewnego dnia trafiła w nasze ręce ciekawa książka czyli „100 Najpiękniejszych wierszy i piosenek dla dzieci”.

Adasia zaciekawiły obrazki (bo tym może się zajmować sam, bo czytać jeszcze nie potrafi), ja natomiast zaczęłam się wczytywać, cóż tam ciekawego znajdę. Wiersze i piosenki są posegregowane tematycznie i dodatkowo opatrzone zapisem nutowym, pomagającym młodym muzykom i ich rodzicom, wspólnie uczyć się grania ich na instrumentach.

Znajdziemy tutaj kołysanki, piosenki idealne do wspólnej zabawy, wiersze dla najmłodszych, jak również wierszyki i piosenki o porach roku. Nie powiem, bardzo fajny zbiór, przydatny każdemu przedszkolakowi i uczniowi pierwszych klas szkoły podstawowej. Podejrzewam, że większość wierszy znamy my sami „Lokomotywa”, „Zosia Samosia”, „Paweł i Gaweł”, i wiele innych, na których sami się wychowywaliśmy.

Ogromnym minusem jest dla mnie brak podkładu muzycznego. Wiem, że teraz niemal wszystko można znaleźć w internecie, jednak ciekawym dodatkiem, byłaby płyta zawierająca muzykę do większości, albo chociaż do najpopularniejszych piosenek. Ułatwiłoby to na pewno naukę ich śpiewania, a takim jak ja, mało zdolnym muzycznie rodzicom, pomogło lepiej zaznajomić się z niektórymi piosenkami.

Zaniosłam też „100 najpiękniejszych wierszy i piosenek dla dzieci” mojej mamie, nauczycielce muzyki w Szkole Podstawowej. Opinia o książce jest identyczna jak moja. Piękne wydanie, piosenki i wiersze, które moja mama pamięta ze swojego dzieciństwa i to jedno, jedyne pytanie „A płyty nie było?”. Powiedziałam, że niestety nie. Moja mama również uznała to za spory minus tego śpiewnika, bo płyta bardzo ułatwiłaby dzieciom naukę piosenek.

Ogólnie polecam, zwłaszcza dzieciom, uczącym się gry na instrumentach. Szybko przyswoją melodie i tekst swoich ulubionych piosenek czy kołysanek. A nam pozwoli spędzić miło czas razem ze swoimi pociechami.

Ocena: 4+/6

Violet

Za książkę dziękuję wydawnictwu Siedmioróg.

Jedna myśl na temat “100 najpiękniejszych wierszy i piosenek dla dzieci – Praca Zbiorowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s