Opublikowany w Isia

Za żadne skarby – Sharon Kendrik & Sarah Morgan


za-zadne-skarbyKsiążka „Za żadne skarby” autorstwa Sharon Kendrik i Sarah Morgan nosi również podtytuł „Córeczki tatusia”. Są to historie z życia dwóch z ośmiu córek angielskiego milionera. Wydawało by się, że pochodzenie dziewczyn predestynuje je do beztroskiego i szczęśliwego życia, a jednak…

Kat, po skandalu wywołanym na corocznym balu charytatywnym organizowanym przez rodzinę Balfourów, przyjmuje propozycję ojca na rejs po Morzu Śródziemnym jachtem jego znajomego. Przyzwyczajona do leniwego, beztroskiego życia (za „kieszonkowe” od tatusia) Kat sądzi, że również ten rejs to będzie leniuchowanie, opalanie i imprezowanie. Pierwsze rozczarowanie czeka ją po przyjeździe do portu. Nie ma nikogo kto wniósłby jej bagaż na pokład, a członek załogi, który wyszedł jej na spotkanie informuje ją, że jest ona członkiem załogi, a nie gościem. Ma sprzątać i gotować dla załogi jachtu. Ukoronowaniem złych wiadomości jest właściciel jachtu – przystojny Hiszpan Carlos Guerrero znienawidzony przez Kat za odrzucenie jej „zalotów”. Duma skłania Kat do pozostania na jachcie. Co z tego wy niknie?

Bella, modelka po wywołaniu kolejnego skandalu towarzyskiego, została wysłana przez ojca do centrum medytacji na pustyni, aby zastanowiła się nad swoim życiem. Zamknięta w ośrodku z daleka od miast, bez telefonu i internetu, bez możliwości korzystania z używek ( do picia dostaje tylko miętowa herbatę) Bella planuje ucieczkę. Niedaleko od ośrodka Bella zauważa pilnie strzeżone stajnie. Pewnego dnia, gdy strażnicy znikają z pola widzenia wchodzi do stajni, siodła najładniejszą i najspokojniejszą klacz, po czym jedzie na niej do najbliższego (jak jej się wydaje) miasta. Jako typowy mieszczuch gubi kierunek i błądzi na pustyni, co doprowadza ją i konia do totalnego wyczerpania, prawie śmierci.
Bellę ratuje przystojny Arab, który jednak nie ma zamiaru zmieniać swoich planów i zatrzymuje dziewczynę w swoim namiocie na tydzień. Co szejkowi Zafikowi i Belli przyniesie wspólnie spędzony czas?

Dalsze losy Kat i Belli są zaskakujące tak samo zaskakujące, jak przemiany charakterów obu sióstr. A przyczyną tych zmian jest oczywiście miłość. Duma nie pozwala dziewczynom poddać się, więc nie narzekają i z podniesionymi czołami przyjmują przeciwności losu. Zaczynają doceniać wartości wynikające z ich obecnej sytuacji, a okoliczność i w jakich się znalazły sprawiają im satysfakcję.
Ciekawie było obserwować proces zmian w podejściu do życia zachodzący w siostrach. Śledzić jak z rozpieszczonych, samolubnych, żyjących rozrzutnie osób stają się normalnymi, młodymi kobietami. Zastanawiałam się nawet gdzie jest granica wewnętrznych zmian, do jakich zdolne są te bohaterki w imię miłości.

Książkę czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Moim zdaniem, jest to powieść na zbliżający się okres urlopowy. Można ją czytać „ot tak dla zabicia czasu” i nie będzie to czas stracony, bo w książce są momenty humorystyczne, a fabuła trzyma w napięciu. Ci czytelnicy, którzy lubią analizować przeczytane powieści, też znajdą dla siebie wątki do przemyślenia – chociażby problem bezstresowego wychowywania dzieci.

Zachęcam do przeczytania „Za żadne skarby”, nie pożałujecie drogie czytelniczki.

Isia

Ocena: 6/6

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu MIRA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s