Opublikowany w Konkursy i wyniki

Szóste urodziny – konkurs nr 6


Nie wiedziałam, co wymyślić, więc poszłam na łatwiznę i poprosiłam jedną z recenzentek o przygotowanie konkursu, dzięki czemu ja nie musiałam się wysilać 😛

Przed wami ostatni konkurs urodzinowy w tym roku!

Martycja

Zadanie

Mam wrażenie, że w naszym kraju wszystko dzieje się bardzo chaotycznie, nie do końca przemyślanie, czasem wręcz absurdalnie. Co chwila politycy zaskakują nas nowymi pomysłami na reformy i poprawę ludzkiej egzystencji. Myślę, że nie muszę nikomu mówić, co robią z oświatą? W edukacji znów zmiany… Zamykają gimnazja, wprowadzają na nowo osiem klas szkoły podstawowej. Każdy ma swoje podejrzenia dlaczego tak się stało. Jednak nie ze wszystkimi da się na ten temat dyskutować… Chciałabym więc zaproponować Wam pewne zadanie konkursowe nie polegające jednak na dyskusji, ale przedstawieniu swoich poglądów na kwestię szkolnych… lektur! Także politykę zostawmy nieco z boku, a przyjrzyjmy się liście szkolnych dzieł przymusowych!

Czego od Was oczekuję?

1. Chciałabym abyście postawili się w roli eksperta – doradcy osób odpowiedzialnych za stworzenie nowego kanonu lektur
2. W swojej wypowiedzi (rymowanej! Tak! Oczekuję wiersza!) zawarli taki element jak
przynajmniej 8 tytułów (w końcu mamy 8 klas podstawówki!) książek, które uważacie za niezbędne w kanonie lektur dla uczniów szkoły podstawowej.
Oceniane nie będzie to, w co wierzycie i jak myślicie, bo wolności słowa nam jeszcze nie zabrali. Także możecie pokusić się o krytykę lub pochwałę obecnego rządu, pomysł typu „obrzucę ministra książkami” itd. itp. Liczymy na długie, piękne, pełne rymów wiersze, zawierające wszystkie elementy (czyli przynajmniej 8 tytułów książek), na kreatywność i humor!

Nagrody

Książki widoczne na plakacie konkursowym ufundowane przez wydawnictwa: ZYSK i SPÓŁKA, REBISJAGUAR, PUBLICATZNAKBURDAPOZNAŃSKIE, ERICA SIEDMIORÓG (zapraszamy również do polubienia KLUBU PRZYJACIÓŁ KSIĄŻEK na facebooku)

Niestety pojawił się problem wysyłki nagród do zwycięzców. W latach ubiegłych książek było mniej, wysyłka kosztowała mniej, a koszty dzieliłam z Violet. Dlatego też postanowiłam pożebrać o kilka złotych znajomych i obcych. Poniżej znajduje się link do „zrzutki.pl”, gdzie postanowiłam ogłosić zbiórkę pieniędzy na opłacenie wysyłki nagród. Nikogo nie zmuszam, mam jednak nadzieję, że parę osób się dorzuci i choć trochę odciąży mnie od sporego wydatku ^^’

https://zrzutka.pl/5527kj

Regulamin

1.Wypowiedzi/wiersze należy wysłać na mail: konkursy.naszerecenzje@gmail.com
2. W temacie maila wpiszcie „Szóste urodziny konkurs 6”
3. Każdy mail musi być podpisany imieniem, nazwiskiem oraz nazwą miejscowości, w której się mieszka.
4. Każdy uczestnik może wysłać tylko jednego maila (chyba, że zapomni się podpisać, to wtedy może wysłać dodatkową wiadomość z danymi)
5. Osiem tytułów książek jest podstawą wzięcia udziału w konkursie
6. Wygrają trzy subiektywnie wybrane przez ViridianęD osoby.
7. Wypowiedzi/wiersze można przysyłać do 14.04.2017 włącznie.
8. Nagrody wysyłam tylko za pośrednictwem Paczki w RUCHu (KLIK), paczkomatu (KLIK). Ewentualnie za pośrednictwem poczty polskiej, ale tylko za pobraniem! (chyba, że dzięki zrzutce.pl uzbieram fundusze na kuriera i/lub paczki pocztowe)
9. Wszelkie pytania odnośnie konkursu należy zadawać w komentarzu pod wpisem konkursowym.
10. Po ogłoszeniu wyników, laureat konkursu ma siedem dni na zgłoszenie się po nagrodę drogą mailową. Po siedmiu dniach nagroda przechodzi na kolejnego uczestnika konkursu.

Pomysłowości życzy

ViridianaD

4 myśli na temat “Szóste urodziny – konkurs nr 6

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s