Opublikowany w MariDa

Debiutant – SJ Hooks


Stephen to dobrze wychowany 33-letni doktor literatury, który od zawsze był nieśmiały i nie potrafił rozmawiać z kobietami.

Julia to 22-letnia studentka Stephena, która zawsze ma swoje zdanie, jest bezpośrednia, a dzięki swemu stylowi ubierania zyskała ciekawy przydomek – niechlujna lumpiara.

Ale co wyniknie po zderzeniu tych dwóch światów?

Debiutant” SJ Hooks to pierwszy tom cyklu „Absolute”. Jako że jest to erotyk, tematem wiodącym jest oczywiście seks. W tym przypadku mamy do czynienia z namiętnością, zmysłowością i pasją. W tym duecie to Stephen jest tym niedoświadczonym, choć nieco starszym. Ale nikt nigdy nie powiedział, że im więcej lat, tym większe doświadczenie. Czasami nijak ma się to do rzeczywistości. I właśnie z tym boryka się, do bólu porządny Stephen, któremu z trudem przychodzi przeklinanie czy wymawianie na głos intymnych części ciała.

Bardzo podobał mi się styl autorki. Dziką namiętność zastąpiła powolną podróżą, jaką Stephen odbywał, spotykając się z Julią. Bardzo rzadko pojawiało się wulgarne słownictwo, które autorka zastąpiła wymyślnymi porównaniami, choć tutaj być może swoje trzy grosze dodało tłumaczenie. Tak czy siak, efekt końcowy bardzo przypadł mi do gustu. Podobało mi się również to, że sceny seksu nie pojawiały się zbyt często. Nie rozdzielała je kartka czy dwie. Efekt? Czytało się z przyjemnością, nie narzekając w myślach na przesyt. A skoro już o nich mowa, to trzeba Wam wiedzieć, że nie były one opisywane jakoś specjalnie szczegółowo – krok po kroku. Wiele musiała dopowiadać sobie wyobraźnia czytelnika, ale czy właśnie nie o to chodzi w erotykach? By pobudzić wyobraźnię i na chwilę przenieść się w inny wymiar? W tym przypadku często podobała mi się nieporadność głównego bohatera, ponieważ i on musiał pracować swoją wyobraźnią. Dzielił się swoimi obawami z czytającym i chwilami czułam, jakbym wręcz zaglądała mu przez ramię. Jakbym patrzyła co robił i przytakiwała albo kręciła głową z dezaprobatą. To było naprawdę ciekawe.

Jednak nie mogę nie zwrócić uwagi na Stephena, z którego perspektywy pisana była książka. Dlaczego? Jego nieśmiałość była ogromnie przesadzona. Julia nie była jego pierwszą kobietą, to po pierwsze, a po drugie nie potrafił rozmawiać o seksie nawet ze swoim przybranym bratem – który, nawiasem mówiąc, był wyzwolony do granic możliwości. Chociaż myślę, że na pewno istnieją tacy faceci. Wycofani, nieśmiali, niewinni i zawstydzeni. Uwagę zwrócę też na Julię, która jak dla mnie była znowu zbyt barwna. Mało atrakcyjny makijaż, dziwny ubiór i przesadzona śmiałość w miejscach publicznych. On czarno-biały, ona w jaskrawych kolorach… ze skrajności w skrajność.

Druga część ma nosić tytuł „Absolwentka”. Jak się można domyślić, Julia skończy studia i będzie mogła sobie pozwolić na jeszcze więcej. Czy będę chciała czytać kolejne części? Myślę, że drugą na pewno. Ciekawa jestem, jak bardzo zmieni się Stephen i czy uda mu się nieco okiełznać Julię. Chociaż przyznam szczerze, że wolałabym, by autorka skupiła się teraz na jakiejś innej parze. Może na przyrodnim bracie Stephena, który nocne życie opanował jak mało kto.

Poleciłabym tę książkę osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z erotykami. Jest nieco naiwna, ale to przecież tylko książka. Jest łagodnie, jest ostro, ale jest też obszerne tło, które chwilami ciekawiło mnie bardziej jak akcja na pierwszym planie, ale czasem tak bywa, prawda?

Ocena: 5,5/6

MariDa

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu HARPERCOLLINS POLSKA

Reklamy

Jedna myśl na temat “Debiutant – SJ Hooks

  1. Trochę się boję tej książki. Nie dość że czytam sprzeczne opinie o niej, to jeszcze możliwe że przy lekturze, będę rzucać nią przez pokój. Cóż, przynajmniej zapowiadają się ciekawe wrażenia 😀 Dzięki, teraz postaram się nie zwlekać ze złapaniem Debiutanta 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s