Opublikowany w ViridianaD

Zakochaj się Julio – Natalia Sońska


Uwielbiam książki Natalii Sońskiej.

Zimowy wieczór, otulona kocem, w jednej ręce książka, w drugiej kubek z gorącym napojem. Czytałam. Prawie bez przerwy. Pochłonęłam historię Julii w kilka godzin. Chyba staję się fanką powieści obyczajowych. Polskich autorek. Już jestem wierną czytelniczką pozycji wydawanych przez „Czwartą stronę”.

Julia to młoda, dwudziestoośmioletnia nauczycielka matematyki. Rok po rozpoczęciu pracy zdobyła tak wielkie zaufanie dyrektora liceum, że powierzono jej wychowawstwo w jednej z klas. Teraz uczy więc młodzież, która niedługo ma podejść do najważniejszego egzaminu w swoim życiu – matury. Julia jest bardzo zaangażowana w jak najlepsze przygotowanie swych uczniów do tego wydarzenia, poświęca nawet swój wolny czas na konsultacje, dodatkowe lekcje. Gdy Darek, wuefista, proponuje by wyjechała ze swoją klasą na ferie w góry – Julia nie jest nastawiona do tego pomysłu przychylnie. Do podjęcia ostatecznej decyzji przekonuje ją to, że jej wychowankowie mają naprawdę świetne oceny i wzorowe zachowanie oraz… przypadek. Jak to w życiu bywa, wiele zmienia się właśnie pod wpływem jakiegoś nieoczekiwanego zdarzenia czy mniej lub bardziej pochopnie podjętej decyzji. Początkowo żałując, Julia ostatecznie rusza w podróż do Zakopanego i z każdym dniem coraz bardziej zachwyca się górską scenerią. Miejscem, które będzie świadkiem wielu dziwnych wydarzeń i zbiegów okoliczności. Okazuje się bowiem, że Darek chciałby być dla Julii kimś więcej niż tylko kolegą z pracy, zaś Julia nie jest chętna by odwzajemnić jego zaloty, tym bardziej, że podczas niefortunnego upadku na stoku zakochuje się w oczach i uśmiechu… Jakuba.

Historia jak wiele innych. Przypadkowe spotkania, wzloty i upadki, miłość. Banał, a jakże piękny! Szczególnie, że powieść napisana jest w sposób bardzo lekki i przekonujący. Jako ciekawostkę dodam, że pojawiają się tu postaci, które poznaliśmy w innej z książek autorki. Czytaliście jej zimową opowieść „Obudź się Kopciuszku”? Tak! Właśnie do bohaterów tej powieści wracamy! Jakież miłe to było dla mnie zaskoczenie.

Zakochaj się Julio” to poruszająca serca opowieść idealna na wieczór z książką. Dla samotnych i dla tych szczęśliwie zakochanych. To taka bajka dla dorosłych, gdzie spełniają się marzenia, a dobro zwycięża. Świetne czytadło dla romantycznych dusz. Polecam!

Ocena: 6/6

ViridianaD

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu: POZNAŃSKIE (CZWARTA STRONA)

Jedna myśl na temat “Zakochaj się Julio – Natalia Sońska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s