Opublikowany w MariDa

Mieszkaj pięknie – Jagoda Kutkowska


Urządzanie mieszkania to marzenie wielu osób. Niejednokrotnie wpatrujemy się w ściany i wyobrażamy sobie inny kolor, marzymy o wymianie mebli w pokoju czy jakiejś kosmetyce, która odświeżyłaby sypialnię. Brzmi znajomo? Równie znajomo zabrzmi zapewne szukanie inspiracji. Mam dla Was pewną propozycję.

Mieszkaj pięknie” Jagody Kutkowskiej to zbiór przeróżnych porad, które sprawią, iż mieszkanie nabierze nowego charakteru; lokum stanie się przytulniejsze bądź drapieżniejsze – oczywiście wszystko zależy od gustu urządzającego. Oprócz wielu porad, w książce znajdziemy również szereg zdjęć, które działają na wyobraźnię.

Ten poradnik to świetna podpowiedź dla tych, którzy mają białe ściany i bogatą wyobraźnię. Oczywiście pieniądze odgrywają pewną rolę, jednak nie do końca – nie trzeba mieć miliona, by w ciekawy sposób urządzić cztery kąty. Jest to jednak również zbiór porad dla wnętrz już urządzonych, które warto by było nieco odświeżyć.

W środku znajdziemy taki oto spis treści:

Od czego zacząć metamorfozę mieszkania?”

Proste wskazówki i praktyczne rady, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu”

Piękne mieszkanie praktycznie”

Wnętrza z charakterem”

Żeby było klarowniej, powyższe rozdziały odpowiedzą między innymi na następujące pytania:

– jak odnaleźć swój styl?

– jak optycznie powiększyć przestrzeń?

– jak łączyć ze sobą różne kolory?

Ponadto poradnik wskazuje sklepy, w których można poczynić wiele kreatywnych zakupów. Ale co podoba mi się najbardziej, to bezpośredni zwrot do czytelnika. Mnogość zdjęć i prosty język przyswaja się w bardzo przyjemny sposób. Miałam wrażenie, jakby autorka siedziała naprzeciw mnie i mówiła na żywo. Jakby była moją znajomą, która pragnie przekazać mi wiele praktycznych porad. Choć to poradnik, to naprawdę się wciągnęłam!

To książka dla wszystkich, którzy chcą celebrować codzienność w pięknych wnętrzach”

Na co dzień raczej nie mam do czynienia z poradnikami. Zapewne wynika to z braku zainteresowania tematem danej książki, ale w tym przypadku jest inaczej. Ciekawa byłam, jak wiele rad można przekazać na niecałych 260-ciu stronach i czy można to zrobić w sposób ciekawy. Okazało się, iż można przekazać wiele rad i zrobić to ciekawie. Pozytywny wydźwięk ma również wydanie, które jest mega kolorowe i ma porządny papier. Można zaczerpnąć naprawdę wiele pomysłów i ujrzeć w wyobraźni rewelacyjny efekt. Czyż nie na to liczy czytelnik sięgający po tę pozycję?

Mieszkaj pięknie” Jagody Kutkowskiej to coś, po co warto sięgnąć urządzając swoje mieszkanko, ale również przy niewielkich w nim zmianach. To książka, którą warto wziąć ze sobą do łóżka i poczytać tuż przed snem, by pobudzić wyobraźnię i nieco pomarzyć o lepszych czasach. Bo któż z nas nie chciałby coś zmienić w swoim domu?

Ocenia 6/6

MariDa

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu ZNAK LITERANOVA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s