Opublikowany w Anate

Był sobie szczeniak. Ellie – W. Bruce Cameron


Krótka recenzja, bo i książka jest króciutka 😀

Po świetnej książce Był sobie pies, i równie dobrej Psiego najlepszego nie mogłam nie przeczytać nowej pozycji Bruce’a Camerona na polskim rynku. Wy już pewnie wiecie, że znów jestem zachwycona.

Lubię takie książki, krótkie i treściwe. Można się pośmiać, można się wzruszyć. Ellie jest szczeniakiem, jednym z wcieleń Bailey’a bohatera książki Był sobie pies. Tutaj skupiamy się tylko na jej historii. Ellie jest owczarkiem niemieckim, która zostaje wybrana do pracy jako pies policyjny. Towarzyszymy jej podczas szkolenia, tresury i pierwszych zadań w terenie. Ellie jest bardzo mądrym i ciekawskim psiakiem. Szybko się uczy, jest wytrwała i niezła z niej twardzielka. Musi sobie poradzić z wieloma przeciwnościami jak np. nagła zmiana właściciela. Choć była przyzwyczajona do pracy z Jakobem, szybko zakochuje się w swojej nowej pani i uczy się z nią współpracować. Maya jak i Jakob borykają się z własnymi problemami i nawet nie spodziewają się, że obecność pełnej wigoru suczki tak wiele zmieni w ich życiu.

Powieść w bardzo przystępny sposób uczy podejścia do zwierząt. Wydaje mi się, że jest idealna dla młodszych czytelników. Nie ma w niej tak smutnych czy strasznych momentów jakie były w pierwszej książce autora. Uczula na to co wolno, co nie wolno robić kiedy psy są szkolone, kiedy pracują, kiedy odpoczywają. Pokazuje, że zwierzęta też maja uczucia i należy im się szacunek. Warto wpajać takie wartości od najmłodszych lat.

Opowieść Ellie, to historia którą już znamy z Był sobie pies ale to wcale nie przeszkadza zatracić się w niej na nowo. Polecam ją na umilenie sobie ciepłego, wakacyjnego wieczoru. Z tego co widziałam wydane już zostały historie min. Molly i Maxa więc liczę, że i my będziemy mogli przeżywać nowe przygody z psiej perspektywy.

Ocena 5/6

Anate

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s