Opublikowany w MariDa

Wierność jest trudna – Agata Przybyłek


Co robię, gdy pojawia się nowa książka Agaty Przybyłek, która opowiadać ma o rodzinnych nieporozumieniach i określona została jako zwariowana komedia? Oczywiście biorę w ciemno! „Wierność jest trudna” to najnowsza powieść naszej rodaczki, na którą czekałam z niecierpliwością, odkąd tylko o niej usłyszałam. Ale do brzegu!

Eliza to 23-letnia kobieta, która za dwa i pół miesiąca ma stanąć na ślubnym kobiercu wraz z Pawłem. Przygotowania idą pełną parą… suknia jest już gotowa, menu weselne również, Eliza nie może się doczekać, i wtedy pojawia się on… Szczepan. Ich drogi krzyżują się przez kompletny przypadek, ale równie przypadkowo Paweł poznaje Patrycję – bliźniaczkę Elizy. Wszystko zaczyna się komplikować.

Wierność jest trudna” to drugi tom cyklu „Miłość i inne szaleństwa”; tom znacznie ciekawszy! Bohaterka tomu pierwszego – Nina – jest na drugim, a wręcz na ostatnim planie, ponieważ tutaj prym wiedzie Eliza i jej siostra bliźniaczka. Nie sposób nie wspomnieć również o Sabinie, czyli ekscentrycznej matce, którą mieliście okazję już poznać. Niekoniecznie z tej dobrej strony. Ale do rzeczy!

Eliza, Patrycja oraz Szczepan to główni bohaterowie, którzy tworzą trochę taki trójkącik. Autorka poszła w schemat, ale mimo wszystko jakoś tak nie razi to po oczach. Eliza to ta grzeczna do bólu, Patrycja to lwica, a Szczepan to ten, który zmienia się w miarę lektury. Możecie sobie wyobrazić, co może wyjść z tej mieszanki. Zwłaszcza, jeśli nie wszyscy o sobie wiedzą. A skoro już o bohaterach mowa, warto też wspomnieć o stronie emocjonalnej, która imponowała szeroką paletą barw. Eliza, Patrycja i Szczepan przeszli wewnętrzną przemianę, która w niektórych przypadkach dość znacząco zmieniła ich podejście do życia, a także zachowanie. Gwarantowało to również ciekawszą akcję, która w miarę zbliżania się do końca książki, robiła się coraz bardziej napięta.

Zapewne domyślacie się również, iż autorka skupiła się na wątku miłosnym, okraszając go drobnymi perypetiami. Jest to zatem powieść przeznaczona głównie dla pań, ponieważ to one znacznie częściej preferują rozterki głównego bohatera, który próbuje poukładać sobie w głowie pewne kwestie – z różnym skutkiem. Dokładnie tak samo jest i tutaj, jednak tą osobą wahającą się jest nie tylko Eliza – taka drobna różnica, wartość dodana. I choć wszystko kręci się głównie wokół rozterek miłosnych, to książkę czyta się szybko i z zaciekawieniem. Akcja rozwija się niby powoli, jednak pozwala to na lepsze poznanie sytuacji, jak i bohaterów.

Czas na zakończenie… jest obłędne! Autorka zaszalała i zaskoczyła mnie w sposób, w jaki się w ogóle nie spodziewałam! Gdyby takie rzeczy działy się w prawdziwym życiu lub gdybym była tego świadkiem, to wspominałabym to do końca życia. Nie ma bata! Zakończenie jest mocne i wbija w fotel. Choć nie chciałabym być główną bohaterką opisanych wydarzeń, tak fikcja literacka strasznie mi się podobała i czekam na ciąg dalszy. W kolejnej części akcja ruszy z kopyta i to już od pierwszej strony!

Wierność jest trudna” Agaty Przybyłek to książka, przy której świetnie będą się bawić głównie panie, ale tylko wtedy, gdy nie będą wymagały od fabuły niczego specjalnego. Ta książka to miłosne rozterki, które przydarzyć się mogą każdemu. To opowieść, w której próżno szukać zawrotnych zwrotów akcji czy jakiejś głębi. „Wierność jest trudna” to przyjemna historia, która z pewnością rozbawi, ale o której być może szybko zapomnicie.

Ocena: 5+/6

MariDa

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu CZWARTA STRONA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s