Opublikowany w Anate

Nowa kolekcja bajek. Robot Trains – Magda Stojicic


Przygodę z serią Nowa kolekcja bajek od wydawnictwa EGMONT rozpoczęliśmy w kwietniu od bajki o wesołym i pomocnym chłopczyku zwanym Henisiem. Recenzję tej pozycji możecie sobie przypomnieć tu:

https://naszerecenzje.wordpress.com/2019/04/19/nowa-kolekcja-bajek-dzien-w-ktorym-henis-poznal/#more-8645

Jako, że mamy już czerwiec, Heniś, choć tak z początku pożądany i rozchwytywany zdążył się już trochę znudzić. Dlatego, pozwoliłam by mój syn sam wybrał sobie kolejną książkę do poduszki. Padło na nowy tom z serii Nowa kolekcja bajek i tym razem jest to opowieść o przygodach robopociągów znanych z kreskówki Robot Trains emitowanej na kanale TVP ABC. Format wydawanych w tej serii książeczek bardzo nam się podoba. Okładka jest twarda i taka „puszysta”, ilustrację a raczej stopklatki z kreskówki, są kolorowe i dużo się na nich dzieje. Tekstu tym razem jest o wiele więcej niż było to w bajce Dzień, w którym Heniś poznał… ponieważ, akcji jest dużo a postaci są bardzo różnorodne. Robot Trains powstały w 2017r w Korei Południowej, a w Polsce zostały wyemitowane 32 odcinki. Myślę, że to bajka raczej dla starszych dzieci, niżeli maluszków, ponieważ zdarza się, że roboty walczą ze sobą, lub doświadczają przykrych sytuacji. Najlepiej wraz z dzieckiem obejrzeć parę odcinków, są one krótkie, czternastominutowe, i zdecydować, czy akurat ta kreskówka nadaje się dla was. Chociaż, w porównaniu z tym co niekiedy leci w tv robopociągi prezentują się naprawdę nieźle. Działają zawsze w słusznej sprawie, a silny stara się bronić słabszego. Starają się wykorzystywać swoje moce w dobrych celach. Są uczciwe i przyjazne. Energia potrzebna im do działania i przemieniania się z pociągów w roboty jest rozprowadzana torami, o które bardzo dbają. Kay, Kaczor, Wiktor i Selly pragną, by energia była dostarczana do wszystkich krain Świata Pociągów połączonych z Placem Fontanny. Chcą stworzyć Międzykontynentalną Linię Kolejową. ale nie wszystkim ten pomysł się podoba. Zły robot Duke pragnie pokrzyżować im plany.

W książce opowiedziane zostało 5 odcinków serialu Robot Trains. Pierwsza historia, pokazuje moment kiedy Duke i Kay maja wracać ze swojej pierwszej misji tworzenia Międzykontynentalnej Linii Kolejowej. Duke z początku, pragnie wszystkim wmówić, że Kay przepadł, ale szybko okazuje się, że to nie prawda. Duke pokazuje swoją prawdziwą twarz i chęć rządzenia wszystkimi robopociągami. Kay wraca i próbuje mu się przeciwstawić. Wywiązuje się walka pomiędzy dwoma potężnymi robotami. W drugiej opowieści otrzymujemy smutny wynik konfrontacji Duka ze Kayem. Dzielny robopociąg stracił pamięć i musi sobie teraz z tym poradzić. Na szczęście, ma wokół siebie oddanych przyjaciół i szybko powraca do zdrowia. Kolejne trzy historie to dalsze przygody Kaczora, Kaya i reszty ekipy. Muszą się zmierzyć z tajemniczym wirusem, oraz wracają do projektu stworzenia nowej linii kolejowej. Czy to się im uda? Jakie niespodzianki czekają ich po drodze? I dlaczego Selly wpadła w oko Vito? Tego wszystkiego dowiecie się z książki Nowa kolekcja bajek.

Polecam ją fanom zarówno robotów jak i pociągów, oraz tym, którzy lubią wspaniałe opowieści o odwadze, bohaterstwie i przyjaźni.

Ocena 6+/6

Anate

Za możliwość recenzji dziękuję Wydawnictwu EGMONT

W serii Nowa kolekcja BAJEK ukazały się min.:

Auta, Bob Budowniczy, Disney księżniczka, Star Wars, Masza i Niedźwiedź, Tomek i przyjaciele i inni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s