Opublikowany w ViridianaD

Krokodyl w doniczce – Anna Szczęsna


Kiedy przeglądałam propozycje książek do recenzji, oferowanych przez księgarnię „Tania Książka”, przytłoczył mnie ogrom dostępnych tytułów. Zastanawiałam się, po który z nich sięgnąć i dopiero głos doradczy nakierował mnie na „Krokodyla w doniczce”. Przyznaję, że nie spodziewałam się wiele po tej powieści. Mimo oryginalnego tytułu, zapowiadała się na książkę jedną z wielu jej podobnych. I owszem, może nie jest to nic odkrywczego, ale… Mimo wszystko hipnotyzującego i…

Ale od początku. „Krokodyl w doniczce” to dość krótka powieść wydrukowana na dobrej jakości papierze i zawierająca się w miękkiej oprawie ze skrzydełkami. Okładka jest bardzo przyjemna dla oka. Jasna, uporządkowana, nie przesadzona. To taki balsam dla oczu! A dla duszy…

Historia przedstawiona przez panią Annę Szczęsną to opowieść o trójce ludzi w różnym wieku, z innym bagażem doświadczeń i… Przypadkowo, a może celowo przez los na siebie skazanych? Aldona to starsza pani, która nie radzi sobie z emocjami, przez co często, niekontrolowanie wybucha gniewem. Terroryzuje w zasadzie całą okolicę. Wchodzi w konflikty z każdym, kto pojawi się na jej drodze. Najbardziej zaś obrywa się jej najbliższemu sąsiadowi z tego samego piętra bloku w którym mieszkają. Paweł to zamknięty w sobie, mierny pisarz. Introwertyk, który całymi dniami siedzi w domu. Jest zgorzkniały, jego dawny blask od dawna pokryty jest kurzem. Przyjaźni się tylko z sukulentami, które gromadzi, o które dba i do których powierzchowności stara się dopasować. Kaja to nowa osoba w tym towarzystwie. Młoda, ambitna dziewczyna, która pragnie odciąć się od toksycznej rodziny i stanąć na własne, silne nogi. Właśnie kupiła mieszkanie tuż obok Aldony i Pawła. Bierze na siebie każdą dodatkową pracę, by tylko spłacić kredyt i zacząć spełniać marzenia. Jak pojawienie się tej pełnej życia, pomysłów i chęci pomocy dziewczyny wpłynie na otoczenie? Czy Aldona odnajdzie zagubiony dawno temu spokój? Czy Paweł odzyska wiarę we własne możliwości i na nowo zainteresuje sobą wydawniczy świat? I w końcu, czy Kaja rozwinie skrzydła i zacznie żyć tak, jak to sobie wymarzyła? Gdzie w tym wszystkim pojawi się niespodziewana miłość?

„Krokodyl w doniczce” to opowieść o przyjaźni, która rodzi się między ludźmi, którzy wcale się jej nie spodziewają. Daje nadzieję, że nawet w momencie, w którym wydaje nam się, że możemy tylko „walić głową w ścianę”, może wydarzyć się coś, co zmieni nasze życie i pozwoli ruszyć dalej. W opowieści można odnaleźć wiele pozytywów, jednak chciałabym, żebyście odkrywali je sami, nie prowadzeni przeze mnie za rękę.

Powieść ma również swoje minusy, pewne niedociągnięcia, jednak… Nie chcę o nich mówić, gdyż plusy całkowicie mi je przesłaniają! „Krokodyl w doniczce” to cieplutka historia, którą czyta się w mgnieniu oka. Idealna dla romantycznych dusz, które wierzą w dobro i to, że można zmienić swoje i czyjeś życie na lepsze!

Polecam!

Ocena: 5/6

ViridianaD

KROKODYL W DONICZCE

NOWOŚCI TANIA KSIĄŻKA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s