Opublikowany w ViridianaD

We mgle – Lisa Gray


Po kilku książkach na rozluźnienie, nie wymagających od czytelnika zbyt wiele, czas sięgnąć po coś, co wysili mózg i sprawi, że będziemy częściej oglądać się za siebie… Dokładnie – chciałabym opowiedzieć Wam dziś o kryminale/thrillerze, który miałam okazję przeczytać dzięki uprzejmości wydawnictwa Burda.

Zacznę od strony technicznej. „We mgle” przyciąga do siebie okładką. Widzimy na niej głównie kobiece, powiewające na wietrze blond loki oraz morze pokryte zmarszczkami fal. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak ma w sobie to coś. Na tyle miękkiej oprawy znajdziemy opis książki, który sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z zagadką sprzed lat, chociaż… Bardzo aktualną. Tekst zawarty jest na ponad 300 stronach, a kartki książki wyglądają podobnie do treści – niby nowe, a lekko pożółkłe. Klimatycznie!

Treść? „We mgle” to prywatne śledztwo Jessici Shaw w sprawie zaginięcia sprzed 25 lat. Zaginięcia jej samej! Jessica to prywatna detektyw, która specjalizuje się w odszukiwaniu zaginionych. Pewnego dnia dostaje anonim w sprawie zaginięcia małej dziewczynki… Której matka, w noc zaginięcia córki, została zamordowana, a sprawca tragedii nigdy nie został złapany. Aby rozwiązać zagadkę, Jessica musi skontaktować się z Jasonem Prycem, policjantem z Los Angeles, który wie o sprawie więcej, niż może się początkowo wydawać. Jednocześnie poznajemy w książce historię innego morderstwa – zabójstwa zdolnej i pięknej studentki Amy, której sprawą zajmuje się Jason Pryce. Jeśli zastanawiacie się, czy te wątki jakoś się łączą – mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że na pewno postacią Jasona Prycea.

W mojej opinii „We mgle” to całkiem zgrabnie napisany kryminał z elementami thrillera. Przystępny język i wartka akcja sprawiają, że książkę czyta się niebywale szybko i ciągle chce się więcej. Sama intryga jest ciekawie skonstruowana i na pewno sprawi przyjemność osobom, które nie czytają kryminałów na co dzień, a sięgają po nie od czasu do czasu. Mam nadzieję, że autorka uraczy nas kolejną zagadką z elementami grozy już wkrótce i znów będę mogła podzielić się z Wami opinią na jej temat!

Polecam!

Ocena: 4/6

ViridianaD

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu BURDA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s