Opublikowany w Mary

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham – Sam McBratney


Są w naszym życiu takie momenty, które zostaną z nami na zawsze. Wspólne pieczenie ciasteczek, planszówki, czytanie na dobranoc. Warto celebrować te miłe momenty i warto sięgać po klasykę literacką. „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” weszło już na stałe do kanonu dziecięcych książeczek, które każdy powinien posiadać w swoich zbiorach.

Książeczka wydana w twardej oprawie z bardzo naturalnymi ilustracjami Anity Jeram jest perełką dla najmłodszych. Niewielka ilość tekstu, ale ogromny przekaz. Historyjka opowiada o Dużym Brązowym Zajączku i Małym Brązowym Zajączku w porze usypiania. Młodszy próbuje pokazać jak bardzo kocha starszego, ale zawsze jego porównanie jest mniejsze od rodzica – mniejszy zasięg ramion, mniejsza wysokość skoku, mniejszy zakres pomysłowości. Jest to piękna alegoria naszych uczuć. Na końcu zajączek usypia. Prosta historia po której najmłodszy odbiorca sam załapie bakcyla w ukazywaniu za pomocą miar mierzalnych oraz będzie się przekomarzał.

W mojej ocenie jest to pozycja dla dzieci w wieku do 4 lat, gdy jeszcze potrzeby ogromnej ilości tekstu oraz przetwarzanie treści nie są na najwyższym poziomie. Siłą tej pozycji jest ciepło jej przekazu i właśnie ta celebracja najpiękniejszych chwil rodzica z dzieckiem. Trudno jest przekazać czym jest miłość, a ta pozycja w kilku prostych zdaniach ukazują ją z całą mocą.

Książkę bardzo polecam. Pięknie wydana i ze wspaniała zawartością.

Ocena: 6/6

Mary

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu HARPERCOLLINS POLSKA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s