Opublikowany w Mary

Basia w zoo. Gra planszowa


Lubię recenzować gry planszowe, bo mam poczucie, że propaguję spędzenie czasu unplugged. Jest to szczególnie ważne w czasach w których nasze dzieci spędzają ogromną ilość godzin przed szklanym ekranem.

Gry uczą logicznego myślenia, trenują pamięć i pozwalają rozwijać zmysł strategiczny. Warto wprowadzać ten sposób spędzania wolnego czasu już od najmłodszych lat i właśnie Basia w zoo jest bardzo fajną planszówką do rozpoczęcia swojej przygody w świecie gier planszowych.

Gra wydana jest w małym kartoniku i jest to dla mnie ogromny plus. Nie lubię ogromnych opakowań gier czy puzzli, które mają wielki karton pełen powietrza, a zawartość jest bardzo niewielka jak w paczce chipsów. Człowiek nie ma potem gdzie tego przechowywać.

Opakowanie zawiera:
⦁ Zasady gry
⦁ 4 zestawy kafelków zwierząt po 9 sztuk
⦁ 2 zestawy żetonów czterech postaci: mamy, taty, Basi i Janka
Zasady gry to bardzo cienka książeczka zawierająca najpierw wstęp w postaci opowiadania o wyprawie do zoo. Kafelki zwierząt mają stanowić fotografie zrobione przez bohaterów. Celem gry jest zgromadzenie jak największej liczby zdjęć ze zwierzakami. Nie wolno zebrać dwóch takich samych zwierząt lub trzech z tym samym tłem. Są jeszcze dwa warianty w zależności od wieku.


My próbowaliśmy grać we wariant podstawowy, ale dla 3.5 latka najfajniejszą zabawą okazało się… zbieranie zwierzątek w tym samym kolorze. Grę można więc modyfikować również dla mniejszych dzieci lub wykorzystać jako memo.

Podsumowując to gra jest naprawdę prosta i idealna do wykorzystania do zabawy już z najmniejszymi. Kafelki wytrzymałe z bardzo ładnymi grafikami. Jedyny minus do cieniutkie zasady gry mogą nie przetrwać po spotkaniu z małymi łapkami oraz cena, która jest dość wysoka, ale biorąc pod uwagę możliwą ilość wariantów rozgrywki to jest to dobra inwestycja, a najmłodsze będzie miało radość z wcielenia się w postać z ulubionej serii książeczek. Polecam.

Ocena: 5/6

Mary

Za grę do recenzji dziękuję wydawnictwu HARPERkids

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s