Opublikowany w Anate

Aru Shah i Złote Miasto – Roshani Chokshi


aru-shah-i-zlote-miasto-tom-4Kiedy zaczynałam czytać pierwszy wydany tom przygód Aru nie myślałam, że aż tak mnie wciągnie ta historia. Byłam pewna, że to kolejna młodzieżówka z przyzwoitymi bohaterami i ciekawą historią. Ależ się myliłam. Opowieść o Pandawach jest niesamowicie barwna i wciągająca. Akcja pędzi na przód i nigdy nie wiadomo co się wydarzy i czy nowa postać będzie dobra czy zła, pomoże czy zaszkodzi w wypełnieniu nowej misji. A Aru nie ma czasu na odpoczynek, ponieważ Śpiący się zbliża i zamierza zniszczyć wszystko co kocha dziewczyna.

Nowy tom zaczyna się zaraz po zakończeniu poprzedniego. Aru znalazła Drzewo Życzeń i wypowiedziała swoje życzenie, którego treści niestety nie pamięta. Znajduje się w obcym miejscu, bez swoich sióstr i przyjaciół. Nie wie co robić. W tej sytuacji spotyka Karę, nastolatkę która twierdzi, że również jest córką Śpiącego. Shah nie ma czasu dobrze się nad tym zastanowić, bo już zostaje wciągnięta w kolejną przygodę. Musi wypełnić niebezpieczne zadania, żeby mieć możliwość otrzymania złotej armii od samego boga Kubery, a dzięki niej mieć chociaż niewielką szansę w walce z armią swojego ojca. W między czasie Aru zmierzy się z własnymi lękami i przemyśleniami. Coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że nie wszystko jest czarne lub białe, dobre lub złe. Czasami ci, których uważaliśmy za bohaterów w naszych oczach tracą na wartości i odwrotnie, największy wróg może na powrót stać się sojusznikiem. Jednocześnie mamy wprowadzony ciekawy wątek miłosny, który coraz bardziej się rozwija. Nowa siostra również przysporzy Aru zmartwień i wątpliwości. Co jak co ale z Shah nie można się nudzić.

Nie mogę już się doczekać kolejnej i jednocześnie ostatniej części powieści. Nie mam nawet pomysłu w jaki sposób może zakończyć się ten cykl, żeby wszyscy byli w miarę zadowoleni. Zwłaszcza, jeżeli popatrzeć na całokształt pod kątem pewnej złowieszczej przepowiedni. Och, Aru, Aru co ty znów wymyślisz?

Ocena 6/6

Anate

Za możliwość recenzji dziękuję Wydawnictwu GALERIA KSIĄŻKI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s