Opublikowany w Fuzja

Bing. Czytajmy razem – Ted Dewan


bing-czytajmy-razemMoja trzylatka bardzo lubi Binga, toteż nowość od wydawnictwa HarperKids wydawała mi się strzałem w dziesiątkę, a jednak „Bing. Czytajmy razem” to chyba nasze pierwsze harperowe rozczarowanie. Dostrzegam zalety tej pozycji, nie mniej jednak wygląda na to, że nie ma już szans na powtórną lekturę, ponieważ moje dziecko się po prostu wystraszyło, ale o tym za chwilę…

„Bing. Czytajmy razem” składa się z kilku historyjek, które mogą pomóc dorosłym w podjęciu rozmów na temat trudnych i kłopotliwych dla malucha, codziennych sytuacji w jego życiu. Mamy opowieść o smutku po zniszczonym obrazku, niechęć do zjedzenia pomidora, wypadek ze zmoczeniem majtek itp. Tekstów jest niewiele, obrazki są wesołe i pomysłowy rodzic może z pomocą tej książki zorganizować dzieciaczkowi naprawdę fajną rozrywkę… pod warunkiem, że najpierw oceni czy to, co znajdzie w tej lekturze, jest dla jego dziecka odpowiednie, a niestety nie jest to tak oczywiste.

277787209_1174603579958832_6829347886704207789_n

Moja starsza córka jest dość wrażliwa, a mój styl czytania wciąga ją w magiczny świat książki. Do Binga zasiadłam bez wcześniejszej lektury, bo ufałam, że są tu raczej znane mi i bezpieczne treści, jednak okazuje się, że Bing Teda Dewana to dość niesforny smyk, który raczej nie słucha swojego opiekuna. Młoda rozryczała mi się przestraszona w momencie, kiedy króliczek roztrzaskał swoją ukochaną pozytywkę – grafika ilustrująca tę sytuację jest bardzo dramatyczna, jak na wrażliwe emocje trzyletniego dziecka. W książce użyte są zwroty: „grzeczny maluch”, „nic się nie stało” – w kontekście dziecięcych emocji, Bing rzuca pomidorem – generalnie, to nie są treści, których szukam dla córki w książkach. Ona sama również powiedziała, żeby schować tę książkę do szafy i jak na razie nawet raz o nią nie zapytała. Niestety, ta pozycja okazała się nie być dla nas.

277674045_463273935550105_4544946087837288902_n

Żaneta Fuzja Krawczugo

Ocena: 3/6

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu HARPERkids

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s