Opublikowany w ViridianaD

The Dad Lab. Domowe laboratorium – Sergei Urban


Dzięki wydawnictwu Bukowy Las od kilku dni żyję w zachwycie! Przelewam, brudzę, wącham, rysuję… Po prostu eksperymentuję!

W moje ręce wpadła wspaniała książka dla dzieci i ich rodziców… „The dad lab. Domowe laboratorium” to pozycja obowiązkowa w każdej rodzinnej biblioteczce! Inspiruje, zaskakuje, prowokuje do spędzenia czasu z dzieckiem w ciekawy i niebanalny sposób!

Zacznijmy od strony technicznej wydania. Między miękkimi stronicami oprawy zawartych jest prawie dwieście grubych stron tekstu. Sprawia to, że całość jest dość ciężka. Na pewno nie wydaje się ważyć tyle, ile waży. Gdy książka jest zamknięta, na brzegach kartek widzimy różne kolory. Nie tylko wygląda to atrakcyjnie, ale też jest pewnym podziałem. Barwy oznaczają bowiem kolejne rozdziały. Jakie?

„The dad lab. Domowe laboratorium” to oczywiście kilkadziesiąt pomysłów na eksperymenty, które możemy przeprowadzić w domu z dziećmi. Na zielono oznaczone są doświadczenia „kuchenne” oraz „brudzące”, na niebiesko „zaskakujące” i „szybkie”, zaś na czerwono „rodzinne”, a także „kolorowe”. Każdy eksperyment jest dokładnie opisany – opatrzony listą potrzebnych rzeczy, informacją, czego dane doświadczenie uczy i ile czasu zajmie jego wykonanie. Eksperymenty opisywane są krok po kroku, na końcu zaś znajdujemy wyjaśnienie, dlaczego zadziało się to, co zaobserwowaliśmy, a także dodatkowe informacje „fakty dla bystrzaków”.

Książka kierowana jest, moim zdaniem, do przedszkolaków, młodszych dzieci szkolnych i ich opiekunów. Przyznam jednak, że prostsze i efektowniejsze doświadczenia spodobają się także młodszym dzieciom (nawet tym rocznym), a te bardziej skomplikowane starszym. Wiele radości sprawią także rodzicom, opiekunom czy nauczycielom! Ostatnia grupa może też kojarzyć postaci z okładki z internetu. Autor publikuje w nim bowiem filmiki i zdjęcia z eksperymentów, które przeprowadza z własnymi dziećmi! Rozpoznałam ich jednak dopiero po kolejnym zdjęciu w książce.

Nie czekajcie na urodziny dziecka czy inną specjalną okazję. Kupcie „The dad lab. Domowe laboratorium” już dziś i bawcie się świetnie ze swoimi pociechami!

Ocena: 5+/6

ViridianaD

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu BUKOWY LAS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s